In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Środa, 13 Sierpnia 2008

ks. Łukasz Przybyła

371 Kaliska Piesza Pielgrzymka
na Jasnej Górze

13 sierpnia 2008, po pięciu dniach drogi i blisko 180 km, do Jasnej Góry przybyła 371 Kaliska i 17 Diecezjalna Piesza Pielgrzymka. Wśród 2436 pielgrzymów jest 141 pątników grupy RÓŻOWO-NIEBIESKIEJ, idącej z Sanktuarium Świętego Józefa.

Galeria

Witając grupę różowo-niebieską na Wałach Jasnogórskich, kierownik Pielgrzymki dokonał charakterystyki grupy: najmłodszy pielgrzym w grupie to Oliwer Michalak - 11 lat a najstarszy, Stanisław Świec - 76 lat. „Grupa zgrana i rozegrana, nie tylko rozmodlona i rozśpiewana, ale także aktywna fizycznie. Przewodzi nam niezmordowany ks. Jarek, który swoim optymizmem i wytrwałością zaraża całą grupę” - napisała grupa o sobie.

Na szczycie jasnogórskim czekał na pątników idących OD JÓZEFA DO MARYI kustosz Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, ks. Prałat Jacek Plota. Towarzyszyła mu Mama i Sekretariat Sanktuarium. Ksiądz Prałat obecny był na trasie kilkakrotnie, zawsze dowożąc słodkie drożdżówki na wzmocnienie pielgrzymów i mnóstwo ciepłych i serdecznych słów pozdrowień. W ostatnim dniu pielgrzymowania Kustosz Sanktuarium uczestniczył również w Eucharystii w Kłobucku, której przewodniczył bp Teofil Wilski. Jak relacjonował na żywo w Radiu Rodzina, sam jest oddanym i wieloletnim pielgrzymem, a że z Bazyliki Kaliskiej wyrusza liczna grupa pielgrzymów, nie mogłoby go zabraknąć wśród nich.

Pielgrzymi udadzą się w drogę OD MARYI DO JÓZEFA po porannej Eucharystii, sprawowanej w Kaplicy Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej, tym razem przemierzając trasę pątniczą w cztery dni. Oczekujemy pielgrzymów 19 sierpnia w Kaliszu około godziny 18.00.