In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Wtorek XV tygodnia Okresu Zwykłego
Iz 7,1-9; Mt 11,20-24
Poniedziałek, 11 Sierpnia 2008

ks. Łukasz Przybyła

VII Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

Po raz siódmy na szlak pielgrzymkowy do Jasnej Góry wyruszyła GRUPA ROWEROWA. Od 2002 roku, kiedy grupa się zawiązała, pielgrzymi z całej diecezji gromadzą się 11 sierpnia w Bazylice Świętego Józefa, aby stąd wspólnie już zmierzać do Pani Jasnogórskiej. W tym roku GRUPA ROWEROWA osiągnęła rekordową liczbę 103 uczestników, a jej stroną duchową opiekować się będzie po raz pierwszy trzech kapłanów: ks. Andrzej Piłat z Jarocina, ks. Marek Kulawinek z Brzezia i ks. Marek Kuchcicki z Częstochowy. Organizatorem grupy rowerowej jest Akcja Katolicka Diecezji Kaliskiej, a przewodnikiem pan Ireneusz Reder.

Galeria

Okazuje się, że grupa rowerowa cieszy się coraz większym powodzeniem, nie tylko ze względu na liczbę pątników w tym roku, ale także dlatego, że biorą w niej udział już nie tylko diecezjanie z Jarocina, Pleszewa, Grabowa, Sokolnik, Bugaja, ale również osoby z Wrocławia, Wągrowca, Poznania i Częstochowy. Ci ostatni, aby dać wyraz łączności z pielgrzymami kaliskimi zmierzającymi pieszo do Jasnej Góry pod hasłem Od Józefa do Maryi - Od Maryi do Józefa nazwali swoje pielgrzymowanie OD MARYI DO JÓZEFA - OD JÓZEFA DO MARYI. Przyjechali oni bowiem już dzień wcześniej do Kalisza, na rowerach, i stąd ruszają w drogę - dla nich - powrotną.

Zanim pielgrzymi rowerowi udali się w drogę do Jasnej Góry, o godzinie 12.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Świętego Józefa w Bazylice Kaliskiej uczestniczyli we Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Andrzeja Piłata, przewodnika duchowego grupy rowerowej, z którą zżyty jest od początku istnienia grupy. W Sanktuarium Świętego Józefa powitał wszystkich pielgrzymów kustosz, ks. prałat Jacek Plota, który życzył pątnikom dobrej drogi i owocnego przeżycia tych rekolekcji w drodze i zapewnił o pamięci modlitewnej każdego dnia przed Cudownym Obrazem Świętego Józefa wraz z całą duchową pielgrzymkową grupą ZŁOTĄ.

Pielgrzymi rowerowi połączą się z całą 371 Kaliską i 17 Diecezjalną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę 13 sierpnia w Kłobucku, skąd wspólnie powędrują przed Tron Jasnogórskiej Matki.