In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Sobota, 12 Marca 2011

ks. Łukasz Przybyła

Czuwanie Wspólnot Nieustającego Różańca

Od 11 do 13 marca Sanktuarium św. Józefa gości Wspólnoty Nieustającego Różańca z całej Polski. Zrzeszeni w nich członkowie modlą się codziennie w intencji Kościoła i Ojczyzny.

Galeria

Przybyli z całej Polski wierni przede wszystkim spędzają w Sanktuarium czas na wspólnej modlitwie. Przewodniczy im ojciec karmelita. Codzennie uczestniczą w Eucharstii a w sobotę popoludniu wysłuchali konferencji: "Przez królowanie Maryi do królowania Jezusa Chrystusa". 

Wspólnoty Nieustającego Różańca powstają po to, aby modlić się w intencji Kościoła i Ojczyzny. Należą do Maryi i są Jej "armią", którą Ona posługuje się według swojego upodobania. Jej członkowie są narzędziami w Jej rękach, zawsze gotowi do zadania, które Matka Najświętsza daje w zależności od czasu i sytuacji, a rozpoznawać te zadania pomaga Duch Święty – podczas modlitwy.

Charyzmatem Wspólnot Nieustającego Różańca jest działanie polegające na tym, aby przez modlitwę wyprosić realizację Ślubów Jasnogórskich, co powinno między innymi doprowadzić do Triumfu Niepokalanego Serca Maryi i aby Polska była prawdziwym Królestwem Maryi i Jej Syna. Bardzo ważne są dla nich słowa Sł. B. Prymasa Kardynała Augusta Hlonda, Świętego Maksymiliana M. Kolbego oraz Sł. B. Kardynała Stefana Wyszyńskiego ze „Ślubów Jasnogórskich”: „Matko dobrej przemiany! Stajemy przed Tobą, w całej prawdzie i błagamy Cię, uproś nam łaskę wewnętrznego odrodzenia. Wiemy, że jako dzieci narodu polskiego możemy liczyć tylko na Chrystusa i na Ciebie. Nie pomoże nam nikt z zewnątrz. Musimy dźwignąć się sami. W sobie musimy znaleźć siłę do głębokiej, moralnej odnowy narodu. Gdy będziemy mieli czyste serce i czyste ręce, nie zwycięży nas nikt, bo sam Bóg będzie naszą mocą.  Maryjo, uratuj każdego człowieka w Polsce dla Chrystusa. Na okup za tę wielką łaskę przyjmij nas wszystkich, oddanych Tobie w macierzyńską niewolę miłości. Dajemy Ci całkowite prawo posługiwania się nami, aby uratowani zostali wszyscy nasi bracia, aby odmieniło się oblicze polskiej ziemi, aby prawdziwie była ona królestwem Twoim i Twojego Syna. Amen.”