In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Środa, 23 Lutego 2011

ks. Łukasz Przybyła

Duszpasterstwo Rodzin u św. Józefa

W dniach od 22 do 23 lutego do św. Józefa przyjechali Diecezjalni Duszpasterze Rodzin i Diecezjalni Doradcy Życia Rodzinnego z Rejonu Zachodniego. Kilkadziesiąt osób pod przewodnictwem Biskupa Romualda Kamińskiego z Ełku, Delegata Rady KEP do Spraw Rodziny, modliło się i dyskutowało na tematy związane z duszpasterstwem rodzin.

Galeria

Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób z diecezji poznańskiej, wrocławskiej, legnickiej, świdnickiej, włocławskiej, toruńskiej, bydgoskiej, radomskiej i kaliskiej. Rozpoczęło się we wtorek o godzinie 12.30 wykładem ks. prałata Leszka Szkopka "Modlitwa w obronie życia poczętego i w intencji rodzin w pierwsze czwartki miesiąca." Popołudniu, po odprawionej Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, wysłuchano konferencji "Realizacja katechezy parafialnej przygotowującej młodzież do sakramentu małżeństwa i do życia w rodzine w diecezji kaliskiej na przykładzie parafii Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach". Pierwszy dzień obrad i modlitwy zakonczył koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Kaliszu w Auli Domu Pielgrzyma.

Kolejnego dnia uczestnicy Konferencji zapoznali się z treścią wykładu Kustosza Sanktuarium, ks. prałata Jacka Ploty, "Dlaczego pielgrzymi przybywają do św. Józefa?" Wzięli też udział w spotkaniu z Siostrami ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu opiekującymi się "Oknem Życia" w Kaliszu.