In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Poniedziałek, 28 Maja 2007

Neoprezbiterzy
u Świętego Józefa

Tekst: ks. Łukasz Przybyła

Tradycją jest, że po dniu przyjęcia święceń kapłańskich przez diakonów Diecezji Kaliskiej w Kościele Katedralnym w Kaliszu, gromadzą się oni u boku Biskupa Kaliskiego przed Cudownym Obrazem Świętego Józefa na wspólnej Eucharystii. 12 neoprezbiterów celebrowało 28 maja 2007 roku, w Święto Matki Bożej Kościoła o godzinie 8.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Mszę Świętą, której przewodniczył, jak co roku, Pasterz Diecezji, Ks. Bp Stanisław Napierała. Obecni na niej byli także księża moderatorzy i profesorowie WSD Diecezji Kaliskiej.

W homilii Ksiądz Biskup zaznaczył powód wspólnej z księżmi neoprezbiterami modlitwy w Bazylice Kaliskiej: to akt wdzięczności za otrzymane kapłaństwo, akt uczczenia św. Józefa i czas zawierzenia Opiekunowi Zbawiciela Chrystusowego Kapłaństwa.

Neoprezbiterzy

Zapewniamy i my o naszej modlitwie w intencji kapłanów i nowych, świętych powołań. Wyrażamy jednocześnie wdzięczność księdzu Łukaszowi Skorackiemu, również sprawującemu tego dnia Eucharystię, za całoroczną praktykę diakońską w Sanktuarium Świętego Józefa.