In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 4 Listopada 2010

Ks. Łukasz Przybyła

4 listopada - Pierwszy Czwartek Miesiąca

Kolejne spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony poczętego życia zgromadziło w Kaliskim Sanktuarium św. Józefa głównie młodych pielgrzymów z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, którzy po raz trzeci powierzyli Opiekunowi Zbawiciela nowy rok akademicki.

Galeria

"Dzisiejsze spotkanie przypada w liturgiczne wspomnienie Św. Karola Boromeusza, patrona Karola Wojtyły, Sługi Bożego Jana Pawła II. - wprowadził w molitewne czuwanie Kustosz Sanktuarium, ks. prałat Jacek Plota -  Nie sposób dziś nie wspomnieć Jego pobytu w naszym Sanktuarium 4 czerwca 1997, kiedy powiedział: „Dziękuję Bożej Opatrzności za to, iż mogłem razem z Wami modlić się w Sanktuarium Św. Józefa”. Wówczas Jan Paweł II zawierzył Św. Józefowi obronę poczętego życia i wszystkie rodziny, a nam zostawił testament, który brzmi: „Obowiązek służby życiu spoczywa na wszystkich i na każdym z nas, ale ta odpowiedzialność w szczególny sposób spoczywa na rodzinie, która jest wspólnotą życia i miłości. Bracia i siostry, ani na chwilę nie zapominajcie o tym, jak wielką wartością jest rodzina”. Wierni temu przesłaniu przychodzimy od ponad sześciu lat tu, do Polskiego Nazaretu, aby przez wstawiennictwo Św. Józefa modlić się w intencji obrony życia i rodzin, szczególnie tych, którym jest ciężko. Pragniemy dziś w szczególny sposób dziękować Bożej Opatrzności za wspaniały dar naszego Papieża Sługi Bożego Jana Pawła II i prosić o rychłą Jego beatyfikację, ufając, że On błogosławi nam z okna Domu Ojca i również oręduje za nami, bo to jest właśnie Świętych Obcowanie."

Temat spotkania brzmiał: „Święty Józef skutecznym Patronem w dziele wychowania – Pielgrzymka społeczności akademickiej Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu w X-lecie istnienia Uczelni”. Nabożeństwo adoracyjne w Kaplicy Cudownego Obrazu w intencji rodzin i obrony życia poprowadził Rektor WSKSiM w Toruniu wraz ze studentami. Konferencję na temat: „Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu miejscem kształtowania młodego pokolenia w duchu odpowiedzialności za siebie i za przyszłość Ojczyzny” wygłosił dr Józef Szaniawski. Następnie studenci WSKSiM przedstawili spektakl pt. „Moja Ojczyzna”, opracowany pod opieką Haliny Łabonarskiej i o. Waldemara Gonczarczuka CssR.

Centrum spotkania była Msza Św. koncelebrowana, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże Ks. Bp dr Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki.

Homilia Bpa Grzegorza Kaszaka: TUTAJ
O tym wydarzeniu relacjonował również: KAI
Relacja na stronach WSKSiM - TUTAJ