In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 7 Października 2010

Październik - modlitwa w intencji rodzin i obrony poczętego życia

"Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej, do pełnego uczestnictwa w Eucharystii - w rodzinie, na katechezie parafialnej i w szkole" - to temat modlitwy w intencji rodzin i obrony poczętego życia, jaka odbyła się w miniony pierwszy czwartek miesiąca, 7 października.

Galeria

Transmitowane przez Radio Maryja, Rodzina i Telewizję Trwam spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 od powitania i wprowadzenia w temat modlitwy przez Kustosza Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ks. prałata Jacka Plotę.

Przeżywamy miesiąc październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej, a dziś przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej. Matka Boża sama wielokrotnie podczas swoich objawień zachęcała i prosiła „odmawiajcie różaniec”. Odpowiadając na prośby Matki Bożej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach, bo jest on potężnym i skutecznym orężem w walce ze złem.

W Kościele obchodzimy Tydzień Miłosierdzia, a w nim we wtorek 5 października  przypadło liturgiczne wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej orędowniczki Bożego Miłosierdzia, której relikwie znajdują się w naszym Sanktuarium. 

Również w tym dniu rozpoczęliśmy w Diecezji Kaliskiej razem z naszym Księdzem Biskupem Ordynariuszem Stanisławem Napierałą świętowanie roku podwójnego jubileuszu, bo 5 października minęło 30 lat posługi biskupiej J. E. Ks. Bpa Stanisława Napierały, a 27 maja przyszłego roku przypadnie 50 rocznica święceń kapłańskich. Ekscelencjo, wielbiąc Boże Miłosierdzie, które było i jest wpisane w lata Twojej posługi biskupiej, dziękujemy Bogu za dar Twojego powołania i służby biskupiej, za trud budowania młodego Kościoła Kaliskiego oraz za te comiesięczne spotkania modlitewne, które są wyrazem troski Księdza Biskupa o rodziny i poczęte życie. Jednocześnie polecamy w naszych modlitwach Bogu Wszechmogącemu przez wstawiennictwo Matki Bożej, Świętego Józefa i Św. Siostry Faustyny osobę Księdza Biskupa i dalsze lata Jego służby Kościołowi Kaliskiemu.

Nabożeństwo przed cudownym obrazem poprowadziły rodziny, w których dzieci przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z ks. Robertem Lewandowskim.

Następnie konferencję zatytułowaną: Jak dobrze wychować dziecko po chrześcijańsku i na co zwrócić szczególną uwagę w przygotowaniu dziecka do Komunii świętej? wygłosiła pani Małgorzata Peska - Salawa, psycholog kliniczny z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w kraju i za granicą, prowadząca własny gabinet psychologiczny, autorskie warsztaty terapeutyczne, a także wykłady dla nauczycieli i metodyków i szkolenia dla rodziców dzieci przystępujących do Komunii św.

Eucharystii przewodniczył ks. abp prof. dr hab. Marian Gołębiewski – metropolita wrocławski.