In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Środa, 15 Września 2010

Ks. Robert Lewandowski

Kierownicy Pieszych Pielgrzymek
z całej Polski u św. Józefa

W dniach 14 - 15 września 2010 w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu oraz w Sanktuarium Św. Józefa odbyło się spotkanie Kierowników i Dyrektorów Pieszych Pielgrzymek w Polsce.

Galeria

Spotkanie rozpoczęło się konferencją, którą wygłosił Krajowy Koordynator ds. Pieszych Pielgrzymek w Polsce Ks. Prałat Marian Janus z Kielc. W godzinach popołudniowych kapłani pełniący funkcję Kierowników Pieszych Pielgrzymek uczestniczyli we Mszę Św., której przewodniczył ksiądz biskup Teofil Wilski, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej. W drugim dniu na spotkanie przyjechał ksiądz biskup Edward Janiak biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej, który o godz. 12.00 przewodniczył Mszy Św. w Sanktuarium Św. Józefa.

Na spotkanie do Kalisza przybyło 26 kapłanów z wielu diecezji w Polsce obecni byli m.in. kapłani z diecezji rzeszowskiej, przemyskiej białostockiej, ełckiej, tarnowskiej, gnieźnieńskiej, sosnowieckiej, zielonogórsko-gorzowskiej, wrocławskiej, włocławskiej, kieleckiej, bielsko-żywieckiej, poznańskiej i kaliskiej, którą reprezentował gospodarz spotkania ks. Robert Lewandowski.