In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Piątek, 4 Czerwca 2010

ks. Łukasz Przybyła

I Czwartek Miesiąca

Pod hasłem  "Uroczystość Bożego Ciała wskazaniem na centralne miejsce Eucharystii w życiu chrześcijanina i Kościoła" przeżywaliśmy w Boże Ciało pierwszoczwartkową modlitwę w intencji rodzin i obrony poczętego życia.

Z racji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zmieniono tego dnia formę modlitwy. O godzinei 18.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Kaliskiej Teofil Wilski, a po niej odśpiewano Litanię do Serca Pana Jezusa.

Wiernych przybyłych do Bazyliki przywitał Kustyosz Sanktuarium, ks. prałat Jacek Plota: "Dziś przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana Uroczystością Bożego Ciała. W tym dniu przez udział w Procesji Eucharystycznej wyrażamy publicznie naszą wiarę w Jezusa Chrystusa.

"Witaj Jezu Synu Maryi" - tak Cię witaliśmy dziś przed Sanktuarium, idąc w procesji ulicami naszego miasta, a teraz pragniemy kontemplować tę Tajemnicę, rozważając temat dzisiejszego spotkania: „Uroczystość Bożego Ciała wskazaniem na centralne miejsce Eucharystii w życiu chrześcijanina i Kościoła”.

Nasze dzisiejsze spotkanie odbywa się w przeddzień trzynastej rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w naszym Sanktuarium i ciągle w pamięci pozostają Jego słowa :”Bracia i siostry, ani na chwilę nie zapominajcie jak wielką wartością  jest rodzina, która jest wspólnotą życia i miłości”. Tu, w Sanktuarium, Jan Paweł II zawierzył też św. Józefowi obronę poczętego życia na świecie i wszystkie rodziny w Polsce.

Poprzez pierwszoczwartkowe spotkania staramy się wypełnić wolę Ojca Św., obejmując naszą modlitwą  poczęte życie i rodziny, szczególnie te, którym jest ciężko. Gromadzimy się tu dzięki trosce i staraniom Księdza Biskupa Stanisława Napierały, którego bardzo serdecznie i gorąco witamy.

Punktem centralnym dzisiejszej modlitwy za rodziny i w obronie poczętego życia jest Uroczysta Msza Św., której przewodniczy i wygłosi Słowo Boże Biskup Teofil Wilski (...)."

Wśród pielgrzymów przybyłych tego dnia do Sanktuarium byli wierni z Warszawy, Bąszynia, Śmicza k.Prudnika, Łodzi, Lublina, Czekanowa k.Płocka i z Koła.

„O Józefie ukochany, pod opieką Twoją rósł
Chleb żywota z nieba dany, - Tyś Go na swym ręku nióśł:
Tyś Go w ziarnie pielęgnował, by nakarmił ludzki głód:
Tyś nam ustrzegł i zachował ten miłości Bożej cud”.