Facebook In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Sobota, 17 Kwietnia 2010

ks. Łukasz Przybyła

Diecezjalne dziękczynienie za kanonizację św. Ks. Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego

11 października 2009 roku w Watykanie Ojciec Święty Benedykt XVI dokonał wyniesienia na ołtarze błogosławionego arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, metropolity warszawskiego i założyciela Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi. Diecezjalne dziękczynienie za ten fakt dokonało się 17 kwietnia 2010 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Galeria

Dziękczynienie to zbiegło się z pielgrzymką Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z różnych stron Polski i z oficjalnym przekazaniem dla Sanktuarium św. Józefa relikwii Świętego Arcybiskupa. W diecezjalnym dziękczynieniu wzięły udział delegacje sióstr z Domu Prowincjalnego w Poznaniu, z Domu Seminarium Duchownego w Poznaniu, Siostry Postulantki z Poznania oraz z Domów w Szamotułach, Gorzowie Wielkopolskim, Wieleniu, Gdańsku, Mikstacie, Wałbrzychu, Koszalinie, Świdnicy i w Trzciance.  Obecne były także dzieci z placówek wychowawczo-opiekuńczych prowadzonych przez Siostry Franciszkanki, chór parafialny z Mikstatu, podopieczni z Domu Pomocy Społecznej w Wieleniu, Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych oraz Siostry Przełożone kaliskich domów zakonnych.

O godzinie 11.00 dzieci ze Świetlicy w Mikstacie przedstawiły spektakl ukazujący sylwetkę św. Abpa Szczęsnego Felińskiego. Po nim wystąpienie przybliżające święte życie Arcybiskupa Warszawskiego miała Matka Bolesława Dębska - Matka Prowincjalna Prowincji Poznańskiej. o godzinie 12.00 pielgrzymi wzięli udział w Eucharystii sprawowanej przez Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierałę.

Na Mszy Świętej Siostry przekazały na ręce Księdza Biskupa i Księdza Prałata Jacka Ploty relikwie św. Ks. Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, które będą odtąd znajdowały się wśród pozostałych, wcześniej podarowanych relikwii i podanych do publicznej czci.