In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Piątek, 30 Września 2022

Spotkanie Ruchu Czystych Serc
Diecezji Kaliskiej

ks. Robert Szymura
ks. Robert Szymura

Dnia 30 września 2022r. w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu odbyło się pierwsze spotkanie Ruchu Czystych Serc Diecezji Kaliskiej. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Jerzy Molewski TChr, zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Miłujcie się!” i moderator krajowy Ruchu Czystych Serc. Kazanie wygłosił ksiądz Łukasz Ograbek, moderator Ruchu Czystych Serc w diecezji kaliskiej. „Nie będę ukrywał, że trwanie w czystości nie jest łatwe” zaznaczył na początku ksiądz Ograbek. Kapłan przypomniał, że jeśli człowiek żyje zgodnie z duchem współczesności, w grzechu i bez Boga, wówczas doświadcza pustki. Tylko czysta miłość potrafi w pełni nasycić. Życie w łasce jest jak wartościowy posiłek, który prawdziwie odżywia człowieka, natomiast grzech przypomina słodycze, które jedynie początkowo wydają się być dobre, jednak nie są w stanie utrzymać przy życiu.

Po Mszy Świętej nastąpiło zasłonięcie Obrazu Świętego Józefa oraz adoracja relikwii bł. Karoliny Kózkówny. Następnie odbyła się agapa, podczas której członkowie nowo powstałej grupy spotkali się z przybyłymi na tę okazję gośćmi ze wspólnot poznańskiej i toruńskiej. Przy kawie i domowym cieście młodzi ludzie mogli wysłuchać konferencji wygłoszonej przez księdza Jerzego Molewskiego TChr. Kapłan zaznaczył, że człowiek składa się z trzech płaszczyzn: cielesnej, psychicznej i duchowej. Jeśli miłość między kobietą a mężczyzną wyrażać się będzie jedynie w sferze cielesnej, stanie się karłowata, zatrzyma się, nie będzie zdolna wznieść się na wyższe poziomy. Dopiero, gdy odłożymy miłość cielesną na czas po ślubie i skupimy się na budowaniu miłości psychicznej i duchowej, wówczas stanie się ona piękniejsza, pełniejsza i będzie mogła wyrazić się w miłości cielesnej małżonków.

Po konferencji członkowie wspólnoty zostali zapoznani z kalendarium wydarzeń na nadchodzący rok. Oprócz pięknych upominków od zaprzyjaźnionych wspólnot, kaliski Ruch Czystych Serc otrzymał ogrom modlitwy i dobrych słów.

Spotkania wspólnoty odbywać się będą w każdy drugi i czwarty piątek miesiąca. Rozpoczynać się będą o godzinie 19 Mszą Świętą w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, po czym następować będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz agapa. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi, którzy pragną uczyć się pięknej, dojrzałej i czystej miłości.

Galeria fotografii

fot. ks. Robert Szymura