In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 5 Marca 2022

XIV Pielgrzymka
Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny

Szymon Raczyński • Radio Rodzina Kalisz

Członkowie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu przybyli do Kalisza, aby uczestniczyć w XIV Pielgrzymce do Świętego Józefa.

Pierwsza część spotkania odbyła się w Szkole Podstawowej Szkół Nazaretanek w Kaliszu. Po powitaniu i przedstawieniu wspólnot SNR, gość specjalny Michał Piekara, wygłosił konferencję „Nazaret w naszym domu. Zwyczajna rodzina, nadzwyczajne życie”. Członkowie SNR uczestniczyli także w uwielbieniu Jezusa z Maryją. Modlitwę animowała Wspólnota Guadalupe z Lublina.

W Godzinie Bożego Miłosierdzia uczestnicy pielgrzymki przemaszerowali do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, aby uczestniczyć we mszy św. i zawierzenie rodzin Świętej Rodzinie przez Serce Świętego Józefa.

Mszy św, przewodniczył ks. Andrzej Wujek SDB, przełożony inspektorii warszawskiej, który we wstępie do mszy św. opowiedział o swoim doświadczeniu przeżywania tegorocznej pielgrzymki:

W homilii kaznodzieja wskazywał na przykład bł. Matki Franciszki Siedliskiej, która potrafiła zadać Bogu konkretne pytania:

Dalej kaznodzieja przytoczył słowa Pana Jezusa, który odpowiedział na zapytanie bł. Matki Franciszki Siedliskiej, pragnącej dowiedzieć się, jak powinno się dobrze spowiadać:

Na zakończenie Eucharystii, przed cudownym obrazem, zawierzono wszystkie rodziny Świętej Rodzinie przez serce Świętego Józefa:

W pielgrzymce uczestniczyli członkowie i sympatycy SNR z Kalisza, Konina, Kolumny, Leszna, Lublina, Łukowa, Oborników Wielkopolskich, Ostrzeszowa, Poznania, Supraśla, Warszawy, Żdżar. W Pielgrzymce uczestniczyły siostry zaangażowane w działalność poszczególnych grup w ramach SNR, a także Siostry Nazaretanki posługujące na co dzień w Kaliszu. Nad całością spotkania czuwała s. Maksymiliana Dojcz, dyrektor Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. W pielgrzymce wzięło udział około 300 osób.

Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu skupia rodziny i osoby samotne. Grupy Stowarzyszenia i osoby zainteresowane spotykają się tam, gdzie posługują Siostry Nazaretanki, uczestniczą w dniach skupienia w ciągu roku, a w czasie wakacji także w rekolekcjach. Od początku istnienia Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszka Siedliska), widziała potrzebę współpracy z osobami świeckimi w szerzeniu Królestwa Bożego. W pierwszych konstytucjach z 1887 r. umieściła rozdział o “Bractwie Najświętszej Rodziny”. Dzisiaj Siostry Najświętszej Rodziny z Nazaretu kontynuują inicjatywę naszej Założycielki poprzez prowadzenie Stowarzyszenia.

Galeria fotografii

fot.: ks. Mateusz Puchała & Szymon Raczyński • Radio Rodzina Kalisz