In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Piątek, 24 Grudnia 2021

Pasterka o północy

Ewa Kotowska-Rasiak

- Boże Narodzenie to jest wielka szansa, wielka okazja dla każdego z nas, ale to od naszych wyborów i decyzji zależy, czy podejdziemy do Jezusa, czy się dokona spotkanie – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas pasterki w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Pasterka o północy

Przed rozpoczęciem Eucharystii w procesji bp Damian Bryl zaniósł figurkę Dzieciątka do żłóbka.

W homilii biskup kaliski wskazywał, że Bóg stał się człowiekiem i zamieszał wśród nas, aby objawić, że nas bardzo kocha, że każdy jest dla Niego ważny. - Te święta i ta prawda, którą te święta niosą są wielką nadzieją dla nas wszystkich, są wielkim umocnieniem. Czasy, w których żyjemy takie bardzo trudne w wielu wymiarach, tak bardzo to wszystko nas przygniata, nie mamy się do czego odwołać, nie mamy za co się chwycić, często nie znajdujemy oparcia, ale jest dobry Bóg któremu na nas zależy, który nas prowadzi. Proszę, przyjmijmy tę dobrą wiadomość – powiedział celebrans.

Podkreślał, że Boże Narodzenie jest szansą dla każdego człowieka. – Prośmy Matkę Bożą, która była tak blisko rodzącego się Bożego Syna i prośmy św. Józefa, który opiekował się Maryją i małym Jezusem, aby nam pomogli dobrze przyjąć Boga, który do nas przychodzi. To jest wielka szansa, wielka okazja dla każdego z nas, ale to od naszych wyborów i decyzji zależy, czy podejdziemy do Jezusa, czy się dokona spotkanie – zaznaczył kaznodzieja.

Przekonywał, że doświadczenie bliskości Pana Boga pobudza do wspierania bliźnich. – To Boże Narodzenie niech pobudzi nas do tego, abyśmy chcieli być blisko tych, którzy są wokół nas. Chciejmy wspierać innych, szczególnie tych, którym jest trudno, którzy nie mają nadziei – zachęcał hierarcha.

Prosił wiernych, aby dzielili się dobrą nowiną z innymi. - Życzę, żeby ta dobra nowina, że Pan jest z nami napełniła nas pokojem i nadzieją. Gdy wrócimy do naszych domów, gdy spotkamy się jutro z różnymi osobami podzielmy się tą nadzieją. Te święta są po to, żebyśmy nabrali ducha i sił na to wszystko, co przed nami – mówił bp Bryl.

Wraz z biskupem kaliskim Damianem Brylem Mszę św. koncelebrowali m.in.: ks. prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ks. prof. Jan Przybyłowski wywodzący się z Kalisza.

Podczas Mszy św. zaśpiewał Chór Bazyliki Kaliskiej.

Pasterka była transmitowana przez Polskie Radio i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Relacja Telewizji Dom Józefa

Galeria fotografii

Galeria fotografii 2