In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Piątek, 19 Listopada 2021

Modlitwa o dobrego męża
i dobrą żonę do św. Józefa

Ewa Kotowska-Rasiak

W 2017 r., Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa w diecezji kaliskiej, powstała inicjatywa modlitwy o dobrego męża i dobrą żonę. W tej intencji w każdy trzeci piątek miesiąca odprawiane są Msze św., w czasie których wiele osób modli się za wstawiennictwem św. Józefa. Dzisiaj Mszy św. przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl.

W homilii celebrans zachęcał do szczerej modlitwy. – Przed Bogiem nie musicie udawać. Przyjdźcie do Jezusa i powiedzcie „Jezu, pomóż mi, bo pragnę mieć męża, bo pragnę mieć żonę, pragnę związać się z kimś na całe życie, chcę, żebyś mi pobłogosławił w sakramentalnym związku”. To są piękne pragnienia. Mówcie Jezusowi o nich – powiedział kaznodzieja.

Akcentował, że modlitwa prośby jest bardzo ważną modlitwą, bo jest uznaniem niemocy człowieka i szukaniem siły u Boga. - Nie bójmy się wołać do Boga tak jak potrafimy. W modlitwie nie słowa są najważniejsze, ale to, żeby być wobec Pana, który przychodzi – podkreślał bp Bryl.

Po komunii św. w obecności księdza biskupa przedstawiciele młodych przed cudownym obrazem św. Józefa Kaliskiego odmówili akt zawierzenia. Odmówiono także litanię do św. Józefa.

Inicjatorami modlitwy o dobrego męża i dobrą żonę są ludzie świeccy. - Pomysł zrodził się w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa wśród ludzi świeckich, którzy swoją prośbę skierowali do księdza biskupa i tak powstała grupa, a przewodził jej przez te lata ks. Waldemar Graczyk – mówi w rozmowie z KAI ks. Paweł Nowacki, który od roku jest koordynatorem grupy „Spotkajmy się z uśmiechem”.

Spotkania odbywają się regularnie. W każdy trzeci piątek miesiąca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu o godz. 19.30 sprawowana jest Msza św., w czasie której zanoszona jest modlitwa o dobrego męża, o dobrą żonę. – Organizujemy także liczne inicjatywy, takie jak wyjazdy integracyjne w góry, zabawy andrzejkowe i karnawałowe, spotkania integracyjne, wspólne wyjścia do kina. Dajemy tym ludziom okazję do tego, aby spotkali się w swoim gronie – zaznaczył duchowny.

Jak podkreśla ks. Nowacki św. Józef połączył kilkanaście małżeństw. – Jedna z głównych inicjatorek także poznała męża i obecnie jest szczęśliwą małżonką. Mamy nadzieję, że takich owoców będzie znacznie więcej – stwierdził kapłan, który tłumaczy, że nazwa grupy pochodzi z cytatu Matki Teresy „Spotkajmy się z uśmiechem, bo od uśmiechu zaczyna się miłość”.

Galeria fotografii