In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Środa, 30 Września 2009

ks. Łukasz Przybyła

X Międzynarodowy
Kongres Józefologiczny
- 30 września- Dzień Zawierzenia Bractw, Stowarzyszeń i ludzi pracy
Świętemu Józefowi

Czwarty dzień Kongresu zgromadził wokół Świętego Patriarchy z Nazaretu członków Bractw i Stowarzyszeń św. Józefa a także środowiska ludzi pracy, Cech Rzemiosł Różnych i Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych.

Galeria

O godzinie 11.00 przybyli goście wysłuchali konferencji o. Josepha-Marie Verlinde’a z Francji a następne uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył jej Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Henryk Gulbinowicz z Wrocławia. W koncelebrze byli także: Biskup Pomocniczy z Wrocławia Edward Janiak, Biskup Hemmenegildo Ramirez Sanches z Meksyku, Biskup Kaliski Stanisław Napierała, Pomocniczy Biskup Diecezji Kaliskiej Teofil Wilski, kapłani - uczestniczy Kongresu Józefologicznego oraz kapłani z diecezji.

Zgromadzonych przy ołtarzu i w świątyni powitał Kustosz Sanktuarium św. Józefa ks. Prałat Jacek Plota. Ksiądz Kustosz zwrócił uwagę na obecność Bractw Św. Józefa z Częstochowy, z Torunia, z Rzeszowa oraz z Kalisza - z Sanktuarium św. Józefa i z parafii p.w. Narodzenia NMP na Zagorzynku. Na Eucharystii obecne były również poczty sztandarowe NSZZ „Solidarność” a także zarządy: Regionu Wielkopolska Południowa, Kopalni Węgla Brunatnego „Adamów” w Turku, Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” w Koninie, Huty Aluminium w Koninie, Oddziału Zarządu Regionu z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, Fabryki Wyrobów Runowych „Runotex” SA w Kaliszu, EKK „Wagon” w Ostrowie Wielkopolskim, Koncernu Energetycznego „ENERGA” SA Oddział w Kaliszu, Nestle SA Oddział w Kaliszu oraz poczty sztandarowe Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. A. Asnyka w Kaliszu i Apostolatu Maryjnego.

Na dzisiejszą modlitwę do Bazyliki przybyły również pielgrzymki z dekanatu błaszkowskiego, jarocińskiego i ołobockiego z kapłanami oraz przedstawiciele parafii p.w. Świętej Rodziny z Ostrowa Wlkp. Śpiew liturgiczny poprowadził Chór I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu - Bel Canto pod dyrekcją Krzysztofa Niegowskiego.

Homilię wygłosił do zgromadzonych Metropolita Poznański Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Po niej Kardynał Gulbinowicz poświęcił sztandar rozbudowującej się świątyni p.w. Narodzenia NMP na Zagorzynku w Kaliszu, którą reprezentował Proboszcz Ksiądz Kanonik Paweł Kostrzewa oraz Bractwo św. Józefa działające przy parafii.

Dodajmy, że jak co dzień uczestnicy Liturgii mogli skorzystać po jej zakończeniu z przygotowanego ciepłego posiłku na placu przed Bazyliką.