In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Środa, 11 Sierpnia 2021

Pielgrzymi Grupy Złotej
na Eucharystii w Narodowym
Sanktuarium św. Józefa

ks. Grzegorz Mączka • Radio Rodzina Kalisz

Wszyscy doskonale wiemy, że oprócz pielgrzymów przemierzających na własnych nogach kolejne kilometry w kierunku tronu Pani Jasnogórskiej, każdego wieczoru w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu spotyka się pokaźne grono pielgrzymów Grupy Złotej.

Duchowe towarzyszenie siostrom i braciom "piechurom" przez codzienną modlitwę, słuchanie konferencji i potężną tęsknotę za szlakiem pielgrzymkowym nie jest bynajmniej tak proste, jak by się mogło wydawać - dlatego środowy wieczór był czasem spotkania w Eucharystii, by doświadczyć osobistego umocnienia i jedności z pielgrzymami pieszymi i rowerowymi.

Mszy św. przewodniczył ks. Łukasz Poczekaj, dyrektor administracyjny WSD w Kaliszu, który jest w tym roku przewodnikiem grupy złotej, a koncelebrowali: ks. Mateusz Puchała - dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, ks. Waldemar Graczyk - wicerektor naszego seminarium, i ks. Grzegorz Mączka. Modlili się również z nami klerycy IV roku - Jakub Leszczyszyn i Mikołaj Czapczyński, pełniący w tych dniach swój dyżur wakacyjny.

Jesteśmy Wam wszystkim bardzo wdzięczni za wspólnotę modlitwy i komunię z Jezusem i Kościołem, która stanowi ogromne wsparcie dla naszych pieszych pielgrzymów.

Galeria fotografii