In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Środa, 11 Grudnia 2019

Wigilia
w Domu Opieki Społecznej
w Kaliszu

Tekst i fotografie: Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Stanisław Napierała zasiadł do wspólnej wieczerzy z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Życzył wszystkim radości, której źródłem jest Jezus Chrystus.

Życzenia mieszkańcom domu, pracownikom i gościom złożyła dyrektor placówki Halina Szalska. – Jezus narodził się, by dać nadzieję i przynieść pokój, a dziś Bóg się rodzi w czystym spojrzeniu, w słowach dobroci, w codziennym trudzie i zwykłym uśmiechu. Niech zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok wniosą w nasze życie radość oraz spokój – powiedziała.

Fragment Ewangelii o Bożym Narodzeniu odczytał ks. prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa, a zarazem kapelan domu.

W swoim przemówieniu biskup kaliski senior podkreślał, że święta Bożego Narodzenia są świętami radości. - Bóg chce, żeby w nas była radość i On jest tym, który spełnia pragnienie radości. Tylko Bóg jest tym, który wyzwala nas ze słabości, tylko On odpuszcza człowiekowi grzechy i wtedy zło przestaje istnieć, a jego miejsce napełnia radość, którą jest Bóg  – mówił bp Napierała.

Życzył wszystkim Bożej radości. - Niech ta radość będzie w was siłą, która pozwoli wam przezwyciężać trudne chwile, zwłaszcza te, które oznaczają samotność. Pamiętaj, że nie jesteś sam, bo zawsze u drzwi twojego serca jest Jezus. Boże Narodzenie to jest szczególny czas, kiedy powinniśmy otworzyć swoje serce, pozwolić Panu wejść w nasze człowieczeństwo. Niech On narodzi się w nas. Niech to serce każdego z nas, nieraz już skołatane, stanie się żłóbkiem – powiedział duchowny.

Podziękował pracownikom Domu Pomocy Społecznej za codzienną troskę o mieszkańców. - Niech Pan Jezus da wam siły i moc, abyście na wszystkich waszych obszarach, gdzie posługujecie, nieśli ludziom dobro, bo w ten sposób będziecie sługami Najwyższego, który jest dobrem, prawdą, pięknem i radością – przekonywał hierarcha.

Mieszkańcy pozostający w swoich pokojach dzięki przekazowi telewizyjnemu z kaplicy mogli wysłuchać życzeń skierowanych do nich przez biskupa.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: ks. prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa i kapelan DPS, przedstawiciele władz samorządowych z prezydentem Krystianem Kinastowskim, przedstawiciele placówek świadczących pomoc społeczną i instytucji współpracujących z DPS-em.

Uroczystość uświetniły kolędy w wykonaniu młodzieży ze Studia Artmuz z Kalisza.

 

Galeria fotografii