In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Wtorek, 13 Sierpnia 2019

Kaliska Piesza Pielgrzymka
dotarła na Jasną Górę

 

2181 pielgrzymów 382. Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki i 28. Diecezji Kaliskiej weszło 13 sierpnia na Jasną Górę. Kaliskich pątników witał biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

 

W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Sakramenty narzędziami Ducha Świętego”. Kierownikami pielgrzymki byli: ks. Rafał Grzęda i ks. Szymon Rybak, a ojcem duchownym – ks. Marcin Szymczak. Jako pierwsza na Jasną Górę weszła grupa różana z Błaszek pielgrzymująca po raz dziesiąty.

 

Do tronu Matki Bożej pielgrzymowała także grupa różowo-niebieska z Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Była to najliczniejsza grupa licząca 185 pątników. Pielgrzymom towarzyszył ks. Michał Świgoniak, kierownik grupy. Pątnicy pokłonili się Maryi i wypuścili w niebo niebieskie i różowe balony. Ze szczytu pozdrawiał ks. prałat Jacek Plota, kustosz sanktuarium.

 

14 sierpnia o godz. 9.00 rano pielgrzymi z Kalisza zgromadzili się przed jasnogórskim szczytem, by wraz z pątnikami z Siedlec, Łomży i Płocka uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierały. Potem została odprawiona droga krzyżowa.

 

15 sierpnia o godz. 17.45 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Eucharystię sprawował ks. prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

 

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak