In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Piątek, 10 Maja 2019

XXI Pielgrzymka Pracowników
Służb Komunalnych do św. Józefa

Do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli dzisiaj po raz 21. pracownicy wodociągów, kanalizacji, ochrony środowiska i służb komunalnych z całej Polski. Rokrocznie pielgrzymi przybywają do kaliskiej bazyliki, gromadząc się na dziękczynnej Eucharystii, ofiarowując swe rodziny i swą pracę w opiekę św. Józefowi, by wyruszyć dalej do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Pielgrzymów przybyłych z całej Polski ze swym duszpasterzem ks. Grzegorzem Krząkałą przywitał ks. prał. Jacek Plota, podkreślając, że dzisiejszej pielgrzymce towarzyszą relikwie patrona służb komunalnych i ochrony środowiska św. Franciszka z Asyżu.

Bp Łukasz w homilii przypomniał postać św. Józefa, który prowadzi nas do Jezusa i wskazuje na bliskość Boga dla każdego z nas poprzez tajemnicę Eucharystii. Kaznodzieja wskazywał również na niebezpieczeństwa jakie spotykają nas we współczesnym świecie, który naturalną potrzebę ludzi do rozwoju, przekształca w konsumpcjonizm i sprowadza ludzkie pragnienia do wzrostu posiadania pseudowartości. Na zakończenie, Ksiądz Biskup życzył zebranym, by pod opieką św. Józefa mieli coraz WIĘCEJ WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI.

Po Komunii świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa bp Łukasz Buzun zawierzył patronowi wszystkich pracowników służb komunalnych i ich rodziny, a towarzyszyli mu: przewodniczący Rady Krajowej Duszpasterstwa z Katowic Ryszard Wałach i prezes Kaliskich Wodociągów Andrzej Anczykowski.

Organizatorami pielgrzymki są: Duszpasterstwo Krajowe oraz Prezydium Rady Krajowej Duszpasterstwa Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Tekst i zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz