In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Piątek, 12 Kwietnia 2019

Ekstremalna Droga Krzyżowa
od św. Józefa

 

Biskup kaliski Edward Janiak przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

 

W swoim słowie Ks. Biskup podkreślał, że w czasie Wielkiego Postu, kiedy medytuje się Mękę Pańską, pojawia się wiele nowych inicjatyw, które pomagają dotykać tajemnicy krzyża Chrystusowego. - W czasie tej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej polecajmy nasze rodziny, nasze życie osobiste, byśmy byli bliżej krzyża Chrystusowego.

Nawet wtedy, kiedy przypada nam cierpieć, dźwigać krzyż różnych niedociągnięć, czy niedomagań w rodzinie, we wspólnotach, w pracy ofiarujmy to wraz z cierpieniem Pana Jezusa, który umarł dla naszego zbawienia i w tej tajemnicy uczy nas przebaczenia nawet wrogom, co nie jest wcale takie łatwe – mówił Ordynariusz diecezji kaliskiej.

 

Ks. Biskup prosił uczestników o modlitwę w jego intencji. – W tym roku przeżywam 40. rocznicę święceń kapłańskich. Proszę was módlcie się, żebym był godnym znakiem Boga – powiedział bp Edward.

 

Po Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu i indywidualnym błogosławieństwie ponad 500 osób w grupach wyruszyło z Narodowego Sanktuarium św. Józefa do kościoła Narodzenia NMP w Kotłowie. W tym roku przygotowano dwie trasy św. Józefa: niebieską liczącą 41 km i czerwoną o długości 60 km. Uczestnicy po drodze zatrzymywali się przy kościołach, figurach i kapliczkach, gdzie rozważali stacje drogi krzyżowej. Koordynatorem tras był ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina i Telewizji Dom Józefa.

 

Tekst i zdjęcia: Ewa Kotowska-Rasiak