In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Aktualności
Wtorek, 18 Grudnia 2018

Opłatek Rady Duszpasterskiej, Parafialnej i wspólnot posługujących przy Sanktuarium św. Józefa

 

Galeria

W okresie przedświątecznym wspólnoty działające przy Sanktuarium św. Józefa spotykają się na Opłatku, dzieląc się radością ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 18 grudnia spotkały się Rada Duszpasterska, Rada Parafialna i grupy modlitewne. 

 

Spotkanie odbyło sie w Auli św. Józefa w Domu Pielgrzyma i wzięło w nim udział ok. 50 osób razem z Księdzem Prałatem Jakiem Plotą, kapłanami i siostrami zakonnymi. 

 

Na początku odczytany został fragment z Ewangelii wg św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, członkowie Rad połamali się opłatkiem i złożyli sobie zyczenia. Następnie Ksiądz Prałat wyraził wdzięczność za to, ze te wspólnoty tworzą ludzie, którzy "niosą Kościół". Są to najbliżsi i życzliwi Parafii i Kościołowi ludzie. W dobie antyklerykalizmu jest to bardzo cenne. Ludzie ci widzą bowiem dobro i wspierają na każdy sposób Parafię, przede wszystkim jednak swoją życzliwością. Ksiądz Prałat podziękował za zaangażowanie w życie wspólnoty parafilanej, za modlitwę i za dobre rady.

 

Życzeniem Księdza Prałata było to, aby wspólnoty i grupy trwały nadal, by w Nowym Roku kontynuowały dobro, które zapoczątkowały swoim istnieniem, by Rok 2019 przyniósł wiele radości, miłości i by wszyscy członkowie Rad mieli radość z utrudzenia.

 

Ksiądz Prałat przekazał słowa wdziećzności za wypełnianie powołania posługi szczególnie w kończącym się nadzwyczajnym Roku Św. Józefa Kaliskiego, podkreślił także przygotowywany wspólczesny film fabularny o św. Józefie.