In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 30 Sierpnia 2018

Piesza Pielgrzymka Mężczyzn
modliła się u św. Józefa

 

57 mężczyzn, w tym 14 chłopców, pielgrzymowało w IV Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn z Jasnej Góry do św. Józefa w Kaliszu. Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak.

 

Już po raz czwarty mężczyźni pielgrzymowali od Maryi z Jasnej Góry do św. Józefa w Kaliszu. Wychodzących z Częstochowy pątników w dniu 26 sierpnia pobłogosławił abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. 

 

57 mężczyzn, w tym 14 chłopców, przez pięć dni pielgrzymowało od Maryi do św. Józefa pod opieką ks. Łukasza Kadzińskiego. W tym roku w grupie wędrowali także harcerze i zuchy. Grupę tworzyli mężczyźni z różnych stron Polski, m.in. Niepokalanowa, Warszawy, Białegostoku, Częstochowy, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Bogatyni. Na ostatni etap do pątników dołączyły żony z dziećmi.

 

Organizatorem pielgrzymki jest Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum z Niepokalanowa.

Przed Eucharystią pielgrzymów powitał ks. prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa, który opowiedział zgromadzonym o obrazie św. Józefa Kaliskiego.

 

Pielgrzymkę zakończyła Msza św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który wyraził radość, że ojcowie pielgrzymujący do św. Józefa są przykładem dla swoich dzieci.

 

Biskup zachęcał wiernych, aby modlili się do św. Józefa o to, aby ojcowie byli autorytetami w swoich rodzinach. - Wypraszajmy u św. Józefa, męża sprawiedliwego, siłę, moc i spokój, aby towarzyszyły nam w naszych codziennych obowiązkach. Nie da się przejść przez życie bez krzyża, więc prośmy, byśmy mieli siłę do dźwigania krzyża codziennych obowiązków – mówił hierarcha.

 

W homilii ks. Jarosław Powąska wskazywał, że św. Józef dla każdego chrześcijanina jest wzorem świętości. – Św. Józef był wiernym i roztropnym sługą, ponieważ miłość do Pana Jezusa była największą miłością w jego życiu. Św. Józef jest dla nas zaproszeniem do tego, byśmy w naszym życiu często myśleli o Chrystusie, rozważali Jego słowa, które wypowiedział na krzyżu. Były to słowa pełne mocy, dramatyzmu i pełne spokoju. Wszystkie te uczucia pojawiają się w naszym życiu wobec różnych praw. Pamiętajmy, że w Chrystusie znajdziemy wszystko – mówił dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

 

Po Mszy św. biskup kaliski Edward Janiak udzielił każdemu pielgrzymowi indywidualnego błogosławieństwa.

Ewa Kotowska-Rasiak