In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 25 Czerwca 2011

ks. Łukasz Przybyła

XX-lecie Apostolatu
Cudownego Medalika

25 czerwca do Sanktuarium św. Józefa przybyły wspólnoty Apostolatu Maryjnego z Diecezji Kaliskiej, aby przeżywać razem jubileusz 20-lecia powstania i działalności na terenie Diecezji.

Galeria

Na spotkanie przybyło 10 wspólnot wraz z Krajowym Dyrektorem Apostolatu, ks. Tadeuszem Lubelskim CM. Dzień Skupienia rozpoczął się w Sali Domu Parafialnego o godzinie 9.00 od przypomnienia historii Apostolatu w Diecezji Kaliskiej i charakterystyki działań w poszczególnych rejonach.

Pani Teresa Rząd, jedna z organizatorek spotkania i przewodnicząca wspólnoty sanktuaryjnej, powitała przybyłych gości i przypomniała historię Apostolatu Cudownego Medalika.

Pierwszą parafią, w której rozpoczął działalność Apostolat Maryjny była kaliska parafia św. Gotarda. Przy pomocy diecezjalnego wówczas opiekuna, ks. prałata Bolesława Stefaniaka, Moderatorem Diecezjalnym była pani Józefa Kujawa, która inicjowała powstawanie kolejnych wspólnot w Kaliszu. Dzięki staraniom śp. Księdza Prałata Lucjana Andrzejczaka 21 września 1991 roku powstała wspólnota przy Sanktuarium św. Józefa. Jej przewodniczącym został Wacław Kosiorek a zastępcą Teresa Rząd. Opiekunem wspólnoty był wówczas ks. kustosz Lucjan Andrzejczak.

Następna wspólnota powstała na Majkowie, miesiąc później. Jej opiekunem jest do dzisiaj ks. prałat Paweł Kodłubaj, a pierwszą przewodniczącą była śp. Grażyna Stefaniak. Potem powstawały wspólnoty w Kokaninie, Chełmcach, Iwanowicach i w Kaliszu - w parafiach Opatrzności Bożej, św. Apostołów Piotra i Pawła i bł. Michała Kozala a także w Ostrowie Wielkopolskim. Obecnie, od 2006 roku, opiekunem wspólnot w Diecezji Kaliskiej jest ks. prałat Józef Kwiatkowski z Chełmc.

W programie spotkania znalazła się konferencja ks. Tadeusza Lubelskiego CM, Krajowego Dyrektora Apostolatu Maryjnego, poświęcona łagodności, jako cnocie apostolskiej. O godzinie 10.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa członkinie modliły się w intencji Apostolatu. 

O godzinie 12.00 odprawiona została Msza Święta pod przewodnictwem Krajowego Dyrektora Apostolatu, ks. Tadeusza Lubelskiego, który po homili wygłoszonej przez ks. prałata Józefa Kwiatkowskiego, poświęcił sztandar Apostolatu Maryjnego działającego przy Sanktuarium św. Józefa. Przybyłych na Jubileusz członków oraz wszystkich pielgrzymów z Polski przywitał w Sanktuarium Kustosz, ks. prałat Jacek Plota, współorganizator Jubileuszu.

Po Mszy Świętej dla wszystkich członków przygotowany został obiad a następnie o godzinie 15.00 odmówiona została Koronka do Bożego Miłosierdzia i nastąpiło oficjalne zakończenie uroczystości jubileuszowych.

Krajowy Dyrektor Apostolatu Maryjnego będzie gościem na niedzielnych Mszach Świętych, podczas których głosić będzie Słowo Boże. Przed Bazyliką będzie również możliwość zabrania ze sobą medalika Matki Bożej i złożenia dobrowolnej ofiary na rzecz działalności Apostolatu.

Więcej o pracy Apostolatu Maryjnego w Sanktuarium św. Józefa znajdziesz - TUTAJ

CHCESZ SKOMENTOWAĆ TĄ UROCZYSTOŚĆ- WPISZ SIĘ DO KSIĘGI GOŚCI