In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 październik 2017 roku.

1.) Dziękujemy ks. Mieczysławowi Piotrowskiemu – redaktorowi dwumiesięcznika „Miłujcie się” oraz autorowi bardzo ciekawych i wartościowych książek  za wygłoszone dziś kazania i modlitwy za wstawiennictwem Św. Charbela. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć wspomniane książki.

2.) Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tacę inwestycyjną przeznaczoną na spłacanie prac konserwatorskich głównego ołtarza oraz za ofiary zebrane w wysokości 1850 zł na Papieski Fundusz Stypendialny.

3.) W najbliższą środę 18 października o godz. 19.30 w naszej bazylice po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany koncert „Msza św. o św. Józefie”. Muzyka i słowa  powstały w XVIII wiecznej Boliwii w Ameryce Południowej. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane inne współczesne pieśni o św. Józefie. Całość zostanie wykonana przez chór kameralny pod kierunkiem Jakuba Tomalaka oraz orkiestrę barokową pod kierunkiem Jarosława Thila z Wrocławia i Daniela Synowca z Warszawy. Szczegóły na plakacie i serdecznie zapraszamy.

4.) W tym dniu przypada święto Św. Łukasza – patronalny dzień służby zdrowia. Z tej okazji lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia życzymy wielu łask Bożych i polecamy we Mszy św. nowennowej o godz. 18.00.   

5.) W czwartek 19 października na Mszy św. o godz. 12.00 będzie obchodzony Jubileusz 25 lecia schroniska św. Brata Alberta w Kaliszu pod przewodnictwem Ks. Biskupa. 

6.) Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. Różaniec rodzinny dla wszystkich od niedzieli do piątku o godz. 17.20.

7.) Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W kancelarii można zamawiać wypominki roczne odczytywane przed Mszami św. i jednorazowe, które będą wyczytane podczas różańca, który będzie odmawiany za zmarłych w czasie oktawy od 2 do 8 listopada. Bardzo serdecznie prosimy też o porządkowanie grobów swoich bliskich.

8.) Spotkania grup duszpasterskich:

- Akcja Katolicka we wtorek po wieczornej Mszy św.

- Bractwo Św. Józefa w środę o godz. 19.30 bierze udział w koncercie o św. Józefie

- ministranci i kandydaci w piątek o godz. 18.30  

9.) Spotkanie I grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w sobotę 21 października  o godz. 1000.

10.) Za tydzień  rozpoczynamy Tydzień Misyjny, którego hasłem będą słowa " „Idźcie i głoście”", otoczmy to dzieło i misjonarzy naszą modlitwą, szczególnie w tygodniu misyjnym. W niedzielę 22 października o godz. 12.30 dzieci z Koła Misyjnego i Szkoły Podstawowej Nr. 9 wykonają spektakl o Św. Janie Pawle II.

11.) Zapraszamy narzeczonych na weekendowy Kurs Przedmałżeński organizowany w naszym Sanktuarium w dniach od 24 do 26 listopada br.. Zgłoszenia w kancelarii i sekretariacie.

12.) Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest dwutygodnik „Opiekun”, a w nim artykuły życia Kościoła i Diecezji. Miesięcznik „Cuda i Łaski Boże” o św. Gerardzie opiekunie matek i patronie dobrej śmierci. Nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, oraz „Niedziela” Jest też do nabycia dwutygodnik ,,Droga dla młodzieży’’ oraz kalendarz diecezjalny na rok 2018. 

Wszystkim parafianom, pielgrzymom, i gościom, w trwającym miesiącu październiku życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa