In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25 czerwca 2017 ROKU

1. Dziś o godz. 1800 będzie Msza św. dziękczynna za posługę duszpasterską ks. dr Sławomira Kęszki, który jako rezydent przy naszej parafii przez prawie 5 lat ofiarnie pomagał w pracy duszpasterskiej. Zapraszamy na tę Mszę św. przedstawicieli różnych grup i wspólnot duszpasterskich.

2. Od soboty 1 lipca w okresie wakacyjnym ( lipiec i sierpień) nie będzie Mszy Świętej w dni powszednie o godz. 900 a w niedzielę o godzinie 1600.

3. Spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio we wtorek 27 czerwca o godz. 1800.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi  po Mszy Świętej o godz. 1200. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu na czas wakacji nie będzie odwiedzin chorych. W pilnych przypadkach prosimy zgłosić do kancelarii.

5. Serdecznie zapraszamy do udziału w pieszych pielgrzymkach:

6. XIX Piesza Pielgrzymka dzieci młodzieży i rodziców z Sokolnik koło Wieruszowa do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka trwa od piątku 30 czerwca do niedzieli 2 lipca. Wyjazd autokarem z Kalisza w czwartek 29 czerwca o godz. 1630 z parkingu przy Bazylice. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii lub sekretariacie. Koszt: 50 zł.

7. Wejście pielgrzymki do Sanktuarium św. Józefa przewidziane jest w niedzielę 2 lipca na godz. 1530. Msza Święta dla pielgrzymów o godz. 1600. Po Mszy Świętej prosimy również jak co roku o nocleg dla pielgrzymów którzy zostają w Kaliszu do poniedziałku. Chętnych prosimy o odbiór dzieci w niedzielę po Mszy św. o godz. 1600.

8. 380 najstarsza w Polsce piesza pielgrzymka z Kalisza na Jasną Górę od Józefa do Maryi i od Maryi do Józefa. Przewodnikiem grupy w tym roku będzie ks. Piotr. W naszej grupie uczestnicy otrzymują dodatkowo na trasie treściwą zupę.. Opłata od kilku lat jest stała i wynosi 70 zł w obie strony. Zapisy codziennie w sekretariacie lub kancelarii parafialnej od 800 do 1800.

9. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w organizację Pielgrzymki na Jasną Górę ofiarując rozmaite dary (np.: pomidory, ogórki itp…). Zwracamy się ze szczególną prośbą o użyczenie lub wynajęcie samochodu ciężarowego do przewozu bagaży. Cieszymy się tym, że mamy już przygotowanego bus-a do podręcznych bagaży.

10. Za tydzień w poniedziałek 3 lipca Msza Święta i nabożeństwo połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z relikwiami św. Charbela o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy. Po nabożeństwie będzie namaszczenie olejem Św. Charbela.

W tym tygodniu imieniny obchodzą:

  • Ks. Wikariusz Piotr Machała – w czwartek 29 czerwca Msza św. w intencji solenizanta w tym dniu o godz. 1800.
  • Siostra Dorota – służebniczka posługująca chorym i biednym w parafii – Msza św. w intencji siostry w sobotę 1 lipca o godz. 630. Z tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi i św. Józefa. Dziękujemy za piękną posługę w naszej parafii zarówno ks. Piotrowi jak i siostrze Dorocie.

11. W Warszawie na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego jest otwierany nowy kierunek w ramach studiów magisterskich związany z tworzeniem telewizji internetowej.

12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli” i „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na lipiec, a dla młodzieży „Droga”, a dla dzieci miesięcznik „Mały Przewodnik Katolicki” – wydanie wakacyjne.

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa