In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 IV Niedziela Wielkiego Postu

26 marca 2017 r.

1.) W piątek 31 marca zakończenie miesiąca marca poświęconego w sposób szczególny św. Józefowi. Przez cały miesiąc staraliśmy się szczególnie uczcić św. Józefa poprzez odmawianie Litanii po każdej Mszy św., śpiew godzinek, pieśni do św. Józefa, nowennę i uroczysty odpust. Tego dnia na Mszy św. o godz. 1200 w naszym Sanktuarium będzie obchodziła złoty Jubileusz życia zakonnego Siostra Dorota, Służebniczka, która posługuje w naszym Sanktuarium opiekując się chorymi i potrzebującymi pomocy. Dziękujemy siostrze za te lata służby Bogu i Kościołowi. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i modlitwę za siostrę oraz o nowe powołania do życia zakonnego.

2.) Tradycją jest, że w Wielkim Poście zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.  Za tydzień w V niedzielę wielkiego postu 2 kwietnia będzie można złożyć przy wyjściu z kościoła do puszek taką ofiarę. Ofiary będzie zbierać Siostra Helena – zakrystianka. Ofiary można też złożyć w innym czasie do puszek znajdujących się  pod chórem.

3.) W sobotę 1 kwietnia przypada  I – sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi odbędzie się po Mszy św. o godz. 1200. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosiła nas o to Matka Boża objawiając się siostrze Łucji w 1925 roku, krótko po objawieniach fatimskich. W tym też dniu od godz. 900 kapłani udadzą się do chorych. W tym też dniu o godz. 1600 z kolei będzie nabożeństwo pokutne i spowiedź dla rodziców, świadków i kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum.

4.)  Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w piątek: droga krzyżowa dla dzieci o godz. 1630, dla młodzieży i dorosłych o godz. 1715, a w niedzielę Gorzkie żale o godz. 1715 z kazaniem pasyjnym.

5.) W Niedzielę Palmową 9 kwietnia, o godz. 1100 młodzież klas drugich gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania wyjeżdża na Górę Krzyża Jubileuszowego. Koszt 10 zł, a resztę pokrywa parafia. Zapisy w zakrystii lub u ks. Piotra, który jest odpowiedzialnym za wyjazd.

6.) Trwają zapisy na „Ekstremalną Drogę Krzyżową”, która wyrusza w piątek 7 kwietnia o godz. 1900. Rozpoczęcie w Bazylice przejście będzie nocą w samotności i milczeniu na odcinku 42 km do Kotłowa. Szczegóły i zapisy na stronie www.edk.org.pl.

7.) W sklepiku jest do nabycia płyta CD w wykonaniu naszego chóru chłopięco-męskiego i solistów tego chóru pt „Alleluja. Chwalcie Pana” w którym znajdują się utwory muzyki dawnej i pieśni wielkopostnych. Koszt płyty 15 zł.

8.) Spotkania duszpasterskie:

- wtorek g.1800 grupa św. Ojca Pio po Mszy nabożeństwo przed Najśw. Sakramentem

- środa g. 1600 kółko Misyjne dzieci

- piątek  g. 1900 Młodzieżowy Zespół Muzyczny  

- sobota o godz. 1000 – spotkanie scholki dziecięcej „ Józefowe Nutki”.

- sobota g. 1600 – spowiedź rodziców, świadków, kandydatów do bierzmowania

- niedziela po Mszy św. o godz. 1600 różaniec do Niepokalanego Serca Maryi

- niedziela po Mszy św. o 1600 w ramach Gorzkich Żali – Wspólnota Żywego Różańca

8.) Koncert Pieśni Pasyjnych „Stabat Mater Dolorosa” będzie kościele pw. Św. Michała Archanioła w Dobrzecu w Niedzielę Palmową 9 kwietnia o godz. 1700  wstęp wolny. Natomiast koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Antoniny Krzysztoń będzie w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu Ul. Łaziennej 6 w środę 12 kwietnia o godz. 1900. Bilety w kasie Centrum koszt 30 zł.

9.) Trwają zapisy na pielgrzymkę:

- na Słowację od 5 do 11 czerwca.

10.) Nasz parafia organizuje wyjazd do teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl pt.”Skrzypek na Dachu”, dnia 21 maja br. (niedziela) o godz. 1330. Przed spektaklem zapraszamy na spacer po Poznaniu z krótkim zwiedzaniem. Koszt wyjazdu – bilet normalny 95 zł, bilet ulgowy 85 zł. Zapisy w Sekretariacie

11.) Trwają zapisy na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących w punkcie charytatywnym u siostry Doroty we wtorki od 1000 do 1200 i w piątki od 1500 do 1700.

12.) Polecamy prasę katolicką. Nowy dwutygodnik „Opiekun”, a w nim m.in. wypowiedzi Biskupów nt. 25 – lecia Diecezji Kaliskiej, o nowym herbie Diecezji, czym się różnią Msze św. grekokatolickiej od rzymskokatolickich oraz o emigrantach z Ukrainy, „Przewodnik Katolicki”, a w nim bezpłatne dwa dodatki „Modlitewnik 5 minut z Bogiem i informator edukacyjny „ kochajmy każde dziecko” oraz tygodnik „Niedziela”.

 

 

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa