In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Niedziela Zwykła

24 czerwca 2018 r.

1.) W dzisiejszą niedzielę i w przyszłą po wszystkich Mszach św. młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zostawia księżom opiekunom swoje indeksy.

 

2.) Spotkanie Grupy Modlitewnej Ojca Pio we wtorek 26 czerwca o godz. 18.00 póżniej w salce parafialnej.

 

3.) Od niedzieli 1 lipca w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) nie będzie Mszy Świętej w dni powszednie o godz. 9.00 a w niedzielę o godzinie 16.00. Informujemy, że
w miesiącu lipcu i sierpniu na czas wakacji nie będzie odwiedzin chorych. W pilnych przypadkach prosimy zgłosić do kancelarii.

 

4.) W tym tygodniu imieniny obchodzi Ks. Wikariusz Piotr Machała – w piątek 29 czerwca na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w jego intencji.

 

5.) Za tydzień w poniedziałek 2 lipca Msza Święta i nabożeństwo połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z relikwiami św. Charbela o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Po nabożeństwie będzie namaszczenie olejem Św. Charbela.

 

6.) Zapraszamy na 12 – dniową pielgrzymkę w terminie 14 – 25.01.2019 r. do Meksyku
w tym do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Akcja Katolicka przy naszej parafii w dniach 25 – 31 sierpnia tego roku organizuje pielgrzymkę na Litwę, Łotwę, Estonie i Helsinki. Zapisy i program w sekretariacie.

 

7.) Już po raz XX wyruszy Piesza Pielgrzymka dzieci młodzieży i rodziców z Sokolnik koło Wieruszowa do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w dniach od 29 czerwca do 1 lipca. Wyjazd autokarem z Kalisza w czwartek 28 czerwca o godz. 16.30 z parkingu przy Bazylice. Szczegóły na plakatach. Zapisy w kancelarii lub sekretariacie. Koszt: 50 zł.  Wejście pielgrzymki do Sanktuarium św. Józefa przewidziane jest w niedzielę 1 lipca na godz. 15.30. Msza Święta dla pielgrzymów o godz. 16.00. Po Mszy Świętej prosimy również jak co roku o nocleg dla pielgrzymów, którzy zostają w Kaliszu do poniedziałku. Chętnych prosimy o odbiór dzieci w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

 

8.) Decyzją władz zakonnych s. Danuta pełniąca w naszej parafii funkcję organistki z dniem 28 czerwca zostaje przeniesiona na inna placówkę. Dziękujemy siostrze za ofiarną posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i św. Józefa.

 

9.) Polecamy ciekawą prasę katolicką: dwutygodnik „Opiekun”. „Przewodnik Katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem na miesiąc lipiec” „Niedziela” dla młodzieży „Droga”

 

Wszystkim parafianom, pielgrzymom i gościom, życzymy miłej niedzieli
 i błogosławionego tygodnia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa