In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła

11 luty 2018 r.

1.) Dziś II niedziela miesiąca Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje w naszym sanktuarium. W ubiegłą niedzielę na zakony klauzurowe zebraliśmy 2150zł. Dzisiaj  także w Kościele katolickim w Polsce rozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do podjęcia choćby okresowej abstynencji przez okres Wielkiego Postu i wpisu do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się w lewej nawie przy Poliptyku Mistrza z Gościszowic.

 

2.) We wtorek 13 lutego po Mszy św. zapraszamy na Różaniec Fatimski, a w czwartek na różaniec w intencji powołań o godz. 17.30.

 

3.) Stajemy u progu Wielkiego Postu. W najbliższą środę będziemy przeżywać Środę Popielcową. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły: ilościowy – jeden posiłek do syta i dwa skromniejsze oraz post jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, od którego nie ma dyspensy. Msze Święte w tym dniu połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 630 , 900 , 1200, 1600 i 1800 . Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

 

4.) Nabożeństwa Pasyjne rozpoczniemy od piątku. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630 a dla młodzieży i dorosłych o godz. 1715. Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym, głoszone przez ks. Piotra od przyszłej niedzieli będą o godz. 1715 serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci młodzież i dorosłych.

 

5.) Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta już po raz dwudziesty dziewiąty wyruszy za tydzień 18 lutego w I-szą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1400 od Kościoła Ojców Jezuitów w Kaliszu do Sanktuarium Św. Józefa. W tym roku zapraszamy naszych parafian, zarówno młodych, jak i dorosłych, do niesienia krzyża od pomnika Jana Pawła II do Bazyliki, gdzie będzie zakończenie Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. Niech to będzie akt naszej wiary, wyznawany publicznie, a jednocześnie ekspiacja za zło popełnione w naszej Ojczyźnie i świecie.

 

6.) Spotkania grup:

- Apostolat Maryjny dziś  o godz. 17.00.

- Grupę Ojca Pio zapraszamy we wtorek na Różaniec Fatimski

 

7.) Nauki przedmałżeńskie w parafii Św. Rodziny w Kaliszu rozpoczną się Msza Św. od środy 7 marca o godz. 18.00. Zapisy w Kancelarii i zakrystii Parafii Św. Rodziny.

 

8.) Wspólnota Życia Chrześcijańskiego, Dom Formacji Duchowej i Księża Jezuici organizują w okresie Wielkiego Postu, od 25 lutego do 25 marca Rekolekcje Ignacjańskie. Rozpoczęcie w Domu Formacji Duchowej przy ul. Stawiszyńskiej w niedzielę 25 lutego o godz. 15.00. Więcej informacji na plakatach.

 

9.) Jest do nabycia nowa prasa katolicka: nowy numer dwutygodnika „Opiekun”, w którym znajdziemy kolejny artykuł ks. Jarosława Powąski o naszym Kaliskim Obrazie św. Józefa „Przewodnik Katolicki” „Niedziela”, oraz dla młodzieży „Droga”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa