In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

30 kwietnia 2017

1.) W raz z całym Kościołem w Polsce przeżywam Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna IX Tydzień Biblijny. W tym roku po raz pierwszy organizowany jest narodowy dzień czytania Pisma św. Jako wspólnota Kościoła będziemy czytać List do Galatów, który mówi o zbawieniu przez wiarę w Ewangelię. Po Mszy św. w koszyczku u ministrantów można zabrać losowo wybrany fragment Listu do Galatów oraz jeden z psalmów i w domu indywidualnie lub rodzinnie odczytać. Niech ten fragment posłuży nam jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i rachunku sumienia.

 

2.) Jutro 1 maja w naszym Sanktuarium będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika Msze św. będą o 630, 900 1200 i 1800. Na Mszę św. o 12.00 przybędzie doroczna 25. Ogólnopolska Pielgrzymka Robotników i Pracodawców. Mszy Świętej przewodniczył będzie J. E. Ks. Biskup Łukasz Buzun. Po Mszy Świętej będzie przejście pod pomnik Św. Jana Pawła II.

Również w tym dniu o godz. 1900 będzie Msza św. i modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z udziałem relikwii Św. Charbela i namaszczenie olejem tego świętego. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 

3.) We wtorek 2 maja o godz. 1200 na Mszy św., której będzie przewodniczył J.E. Ks. Biskup Łukasz Buzun weźmie udział Wspólnota Eucharystycznego Ruchu Młodych, która przybyła do naszego Sanktuarium z różnych parafii naszej Ojczyzny.

 

4.) W środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu o 630, 900, 1200 i 1800. Jest to jednocześnie I środa miesiąca. Na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy wszystkich, którzy należą do grupy adoracyjnej Płomień Eucharystyczny i adorują Pana Jezusa w Kaplicy Cudownego Obrazu oraz innych wiernych. Po Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, namaszczenie olejem św. Józefa i błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. W tym dniu też wyruszy procesja różańcowa z Katedry po Mszy św. o godz. 1115 na Plac św. Józefa przed pomnik św. Jana Pawła II. Będziemy modlić za naszą umiłowaną Ojczyznę. O godz. 17.00 na głównym rynku będzie widowisko patriotyczne pt. „Znasz li ten kraj” w wykonaniu chóru, solistów i baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

 

5.) Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu: - dziś o godz. 1700 spotkanie Żywego Różańca. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 1600 spotkanie wspólnoty modlitewnej Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Św. będzie przekazanie dla 4 księży „Margaretek” – czyli szczególnego daru modlitwy za kapłanów odmawianych przez siedem osób każdego dnia tygodnia za konkretnego kapłana. Kolejne „Margaretki” otrzymają: ks. Jarosław Powąska, ks. Sławomir Kęszka, ks. Krzysztof Niciejewski i ks. Adam Wawro. Dziękujemy za kolejny dar modlitwy za kapłanów.

 

6.) Informujemy, że I rocznica dzieci komunijnych, będzie w niedzielę 21 maja o godz. 1100. Natomiast spotkanie rodziców będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 1230. Dzieci i młodzież bezpośrednio po Mszy św. przy bazylice będą miały zabawę fantową przygotowaną przez Eucharystyczny Ruch Młodych z całej Polski.

7.) W tym tygodniu przypadają:

- I Czwartek: o godz. 1700 nabożeństwo w intencji rodzin i obrony poczętego życia transmitowane przez Radio Maryja i TV Trwam. Msza św. o godz. 18:00, której będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Tadeusz Pikus, Biskup Drohiczyński. Serdecznie zapraszamy.

- I Piątek: Mszy św. o godz. 1200 będzie przewodniczył J.E. Edward Janiak w podziękowaniu św. Józefowi za cudowne ocalenie księży z obozu w Dachau oraz za organizację tegorocznego Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Spowiedź tego dnia podczas wszystkich Mszy św. oraz od godz. 1600.

- I Sobota: na Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 900 rozpoczęcie  48. Ogólnopolskiego Sympozjum Józefologicznego. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 1200. Wyjątkowo do chorych kapłani udadzą się z Komunią św. w najbliższy piątek miesiąca od godz. 900 ksiądz Marcin i ksiądz Michał zaczną objazd od godz. 1000.

8.) Również przez całą sobotę będzie w Kaplicy Cudownego Obrazu Adoracja Najświętszego Sakramentu w okazałej monstrancji, która jest wotum fatimskim, w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pokoju i Pojednania. Adoracja będzie trwać do godz. 2100. Przez całą niedzielę, między Mszami św., również będzie Adoracja i osobiste zawierzenie swojego życia Bogu przez Maryję i św. Józefa, a podczas Mszy świętych świadectwo o posłudze w hospicjum dla dzieci powie s. Michaela Rak ze Wspólnoty Jezusa Miłosiernego, misjonarka z Wilna. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na hospicjum dla dzieci chorych na raka. Zachęcamy więc wszystkich parafian, czcicieli św. Józefa do udziału przez te dwa dni Adoracji w dowolnej dla siebie chwili. Peregrynacja tej wyjątkowej okazałej monstrancji będzie tylko w kilku największych sanktuariach w Polsce, a 13 maja zostaje ofiarowana do Fatimy jako wotum naszego Narodu.

W sobotę 6 maja wyjazd młodzieży na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej pielgrzymki młodzieży słuchaczy Radia Maryja. Informacje i zapisy u Pani Jolanty z parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty. Telefon na tablicy ogłoszeń (519718568).  

9.) 15 maja 2017 r. upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Szczegóły w gablocie.

10.) Od 1 maja przez cały miesiąc będą w kościele o godz. 1730 piękne, tradycyjne nabożeństwa majowe. Również przy figurze na Ul. Rajskowskiej o godz. 1900, a w soboty przy figurze na Ul. Warszawskiej. Zapraszamy dzieci, młodzież a wraz z nimi dorosłych. Dla dzieci będą rozdawane obrazki, a dla najbardziej wytrwałych w nagrodę przewidziany wyjazd.

11.) Są dwa miejsca wolne na wyjazd samolotowy w lipcu do Fatimy.

12.) Polecamy ciekawą prasę katolicką: nowy dwutygodnik  „Przewodnik Katolicki” o Objawieniach w Fatimie oraz „Niedziela”, a w niej ciekawy wywiad z przeorem Jasnej Góry o Jubileuszu 300 - lecia koronacji Matki Bożej.

 

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa