In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2017 roku. 

1.) Wielkim wydarzeniem dla naszej Diecezji i Miasta była 380 Najstarsza Piesza Pielgrzymka „od Józefa do Maryi i od Maryi do Józefa”. Pielgrzymi powrócili szczęśliwie przed Cudowny Obraz św. Józefa w sobotę 19 sierpnia o godzinie. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli pozytywna decyzję pielgrzymowania i zanieśli modlitwy oraz trud pielgrzymowania w intencjach własnych, Kościoła i Ojczyzny. Pielgrzymka była wielkim świadectwem wiary włączyło się wiele osób towarzyszących, choćby wymienić grupę złotą, która każdego dnia podczas apelu wspierała modlitewnie pielgrzymów. Dziękujemy ks. Piotrowi, który był przewodnikiem naszej grupy.

 

2.) W niedzielę za tydzień 27 sierpnia Akcja Katolicka w naszej parafii będzie zbierać podpisy pod projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję”. Zarówno Konferencja Episkopatu jak i Biskup Kaliski popierają tę ważną obywatelską inicjatywę ustawodawczą. Prosimy o zapamiętane numeru pesel.

 

3.) W sobotę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Centralne uroczystości obchodów 300 – lecia koronacji Matki Bożej na Jasnej Górze, będą właśnie w tym dniu. W naszej Bazylice Msze Święte będą o godz.: 6.30, 12.00 i 18.00.

4.) Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymki zagraniczne organizowane z naszego sanktuarium w przyszłym roku:

- Pierwsza odbędzie się w ferie zimowe od 12 do 19 lutego 2018r. do Ziemi Świetej Koszt pielgrzymki wynosi 930 dolarów około 3400 zł. Prosimy ze względów na konieczność szybkiej rezerwacji linii lotniczych o jak najwcześniejsze zapisywanie się w sekretariacie

- Druga od 23-30 czerwca odbędzie się 8 dniowa pielgrzymka samolotowa do Gruzji kolebki chrześcijaństwa, koszt 3590 zł. Program jest dostępny w sekretariacie.

- Trzecia pielgrzymka autokarowa w lipcu  od 15 do 25 lipca będzie organizowana do Rzymu oraz południowych Włoch, szczególnie do Świętego Ojca Pio – San Giovanni Rotondo , a także do groty Św. Michała z Gargano, do Ojca Mateo i Ojca Dolindo słynnych egzorcystów i cudotwórców do Sanktuarium Matki Bożej w Pompei. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu. Koszt 2490 zł + 90 euro.

 

5.) Zapraszamy na kolejny ciekawy film religijny „Fatima ostatnia tajemnica” – do kina Centrum 31 sierpnia 2017 r. o godz. 1900. Koszt biletu 10 zł. Zapisy w sekretariacie lub kancelarii.

 

6.) VII Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach koło Kalisza „Od Józefa do Karmelu” będzie w sobotę 2 września. Zbiórka uczestników w Sanktuarium św. Józefa o godz. 9.30. Zakończenie ok. 14.30.  Szczegóły na plakacie.

 

7.) Tegoroczna diecezjalna uroczystość dziękczynna za zebrane plony przez rolników, ogrodników i sadowników została połączona z Dożynkami Gminnymi Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce i odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Skalmierzyckiej w niedzielę 3 września. Od godz. 11.30 przegląd i poświęcenie wieńców dożynkowych, a o godz. 12.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego. W tym dniu ks. Biskup zawierzy Niepokalanemu Sercu Maryi całą naszą Diecezję, również takie zawierzenie będzie w każdej parafii.

 

8.) Zapraszamy również do udziału w Odpuście Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie w dniach od 26 do 29 sierpnia. Szczegóły na plakacie. 

 

9.) Apostolat „Margaretka” Diecezji Kaliskiej zaprasza na rekolekcje, które odbędą się od 8 do 10 września w WSD w Kaliszu koszt z wyżywieniem i noclegiem 100 zł, a także Apostolat ten organizuje i zaprasza na Ogólnopolską pielgrzymkę w dniach od 12 do 14 października do Łagiewnik poprzez Leśniów, Igołomia, Niepołomice, Staniątki.    

 

10.) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiejOpiekuna”, a w nim ciekawe artykuły z życia Kościoła i Diecezji, „Przewodnik Katolicki”, „ Niedziela”.

 

Wszystkim parafianom, gościom i pielgrzymom życzymy

Błogosławionej niedzieli i opieki Świętego Józefa.

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa