In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

10 grudnia 2017 r. 

1.) Dziś w II Niedzielę Adwentu przeżywamy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na ten cel. Dzisiaj także druga niedziela miesiąca taca inwestycyjna przeznaczona na spłacenie rat odnowionego głównego ołtarza bazyliki. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary.

 

2.) Opłatki wigilijne i Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Świece w cenie duża 15 zł, mała 6 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są dla ubogich dzieci z naszej parafii i na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezjalną.

 

3.) Sianko na stół wigilijny do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Ofiary są formą cegiełki na ich wakacyjny wyjazd. Msze święte Roratnie ku czci Matki Bożej codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1800.

 

4.) Osoby, które przygotowały paczki świąteczne dla dzieci z „drzewka radości” oraz paczki w tytkach charytatywnych  mogą je dzisiaj zostawić w koszu pod chórem. Niech Pan Bóg błogosławi ofiarodawców za dobro, którym się dzielą. Odbiór paczek  przygotowanych dla dzieci w piątek 15 grudnia w godzinach od 17.00 do 18.00 oraz w sobotę 16 grudnia w godzinach od 10.00 do 12.00 w punkcie charytatywnym. Termin odbioru paczek żywnościowych dla osób,  które się zapisały podamy w niedzielę za tydzień.

 

5.) Zapraszamy na 11. Bal charytatywny, który odbędzie się 13 stycznia w Restauracji „Zdrojowa” – dochód z balu przeznaczony jest na dofinansowanie różnych wyjazdów i pielgrzymek dla dzieci i młodzieży z naszej parafii  którzy są zaangażowani w życie kościoła a jednocześnie znajdują się w trudniejszej sytuacji materialnej. Zapraszamy do współpracy firmy i osoby prywatne chcące wesprzeć Bal poprzez ufundowanie fantów. Zapisy w sekretariacie koszt od pary 270 zł. 

 

6.) Uroczysty Różaniec Fatimski  z procesją na zakończenie 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie odbędzie się w środę 13 grudnia po Mszy Św. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

 

7.) Spotkania opłatkowe:

- 11 grudnia o godz. 16.00  na salce – Schola dziecięca i młodzieżowa z rodzicami

- 13 grudnia o godz. 16.00  na salce– Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci z Rodzicami

- 14 grudnia o godz. 19.00 w Auli św. Józefa – Bractwo św. Józefa, Rada Duszpasterska, Rada Parafialna, Akcja Katolicka

- 16 grudnia o godz.  16.00 w Auli – Ministranci z Rodzicami

- 17 grudnia o godz. 17.00 w Auli – Grupa Ojca Pio, Apostolat Maryjny, Żywy Różaniec

 

8.) Spotkanie grup:

- dziś w niedzielę o godzinie 17.00 Apostolat Maryjny

- wtorek po wieczornej Mszy św. – Grupa Ojca Pio

 

9.) W piątek 22 grudnia w dziewięciu świątyniach Kalisza odbędzie się „Noc Konfesjonałów” od godz. 19.00 do 24.00. Szczegóły na plakatach

 

10.) W przyszłą niedziele 17 grudnia po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.45 odbędzie się koncert w naszym Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego pt: ” Kolędowanie ze św. Józefem” w wykonaniu Chóru Bazyliki Kaliskiej i Chóru Kopernik III Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu. Serdecznie zapraszamy, szczegóły na plakatach.

 

11.) W imieniu organizatorów za zgodą i pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, zapraszamy na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał wraz z orkiestrą. Podczas tego Bożonarodzeniowego spotkania będą wykonane najpiękniejsze kolędy z całego świata, życzenia Księdza Biskupa i łamanie się opłatkiem – jaki każdy otrzyma przy wejściu oraz wspólny śpiew kolęd. Koncert odbędzie się 11 stycznia 2018 roku o godz. 19.00, na hali „Arena Winiary” w Kaliszu. Bilety w cenie 40, 60 lub 80 zł, można nabyć w naszym sklepiku sanktuaryjnym. Bilety można również kupić przez stronę internetową: bilety24.pl lub betlejemwpolsce.pl

 

12.) Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Okno Wiary” poświęcone Matce Bożej „Przewodnik Katolicki”. „Niedziela”, czasopisma dla młodzieży „Droga” , są również nowe kalendarze, informujemy także o możliwości nabycia dodatkowych egzemplarzy „Opiekuna” i „Małego Gościa Niedzielnego” poświęconych inauguracji Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego

 

Wszystkim parafianom, pielgrzymom, i gościom, życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia.

 

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa