In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/kaplaniPracownicy.gif

 Kapłani pracujący w parafii

Proboszcz

ks. prałat dr Jacek PlotaKs. Prałat dr Jacek Plota    

Prałat Honorowy Jego Świątobliwości

Prałat Archidiakon Kapituły Kolegiackiej w Kaliszu

tel. (62) 757 58 22
e-mail: kancelaria@swietyjozef.kalisz.pl

Ur. 17.04.1955

Wyświęcony 13.06.1982 we Włocławku
Ustanowiony 01.10.2001

- Kustosz Sanktuarium Świętego Józefa
- Prepozyt Kapituły Kolegiackiej
- Członek Rady Kapłańskiej z urzędu
- Członek Kolegium Konsultorów
- Wykładowca w WSD Diecezji Kaliskiej
- Wizytator Parafii Dziekańskich 

- Kapelan Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych
- Asystent Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

- Katecheza Przedmałżeńska

 

Wikariusze:

 

ks. mgr lic. Marcin Kierzek

ur. 07.07.1982 r.         

wyświęcony: 28.05.2009 w Kaliszu

ustanowiony: 30.04.2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ks. mgr Piotr Machała

ur. 04.08.1983 r.

wyświęcony: 28.05.2008 r. w Kaliszu

ustanowiony: 01.07.2016 r.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ks. mgr Michał Świgoniak                          

ur. 16.03.1984 r.

wyświęcony: 26.05.2011 r. w Kaliszu

ustanowiony: 1.07.2016 r.

  

 e-mail: michalswigoniak@o2.pl

W parafii mieszkają:

 Ks. Jarosław Powąskaks. dr Jarosław Powąska

Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu

e-mail: jaroslawpowaska@o2.pl

Ur. 21 stycznia 1981 r.

Wyświęcony 25.05.2006 w Kaliszu

Ustanowiony 01.07.2010

- Msze Święte w Rycie Trydenckim

- Nabożeństwa I-sobotnie

 

 

 

ks. dr Sławomir Kęszka

 

Wykładowca Historii Kościoła w WSD w Kaliszu i Instytucie Teologicznym Diecezji Kaliskiej UKSW w Warszawie

Moderator Parafialnego Kręgu Domowego Kościoła

Nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, III czwartek miesiąca

Ustanowiony 01.10.2012Wyświęcony: 26.05.2005Ur. 6 kwietnia 1973 r.

                                

          

                                             

  ks. diakon Mateusz Kołodziejski - 

 z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rozdrażewie

   (roczna praktyka w Sanktuarium św. Józefa)

 

 

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------

Posługa katechetyczna

  • Zespół Szkół Smochodowych ul. 3 Maja
  • Zespół Szkół Zawodowych ul. Wąska 13
  • ks. mgr Michał Świgoniak
  • Zespół Szkół Samochodowych im. St. Staszica, ul. 3-go Maja
  • ks. mgr Piotr Machała
  • Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Żwirki i Wigury
    • s. mgr Beata Konca
    • p. mgr Anna Kliber
  • Przedszkola: "Bursztynowy Zamek" i "Niezapominajka"
    • p. mgr Elżbieta Szcześniak
  • Liceum im. św. Jana Bosko

 

Siostry Służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej

   s. Beata Konca, katechetka

   Przełożona Domu od września 2015

       tel. /062/ 757 12 22

   s. Zofia Janusz, kancelistka, Dom Pielgrzyma (01.09.2014)

   s. Helena Dziduch, zakrystianka (01.07.2016)

   s. Danuta Kiełt, organistka (01.08.2011)

   s. Wiesława Beczek, kucharka

   s. Dorota Cudak, Praca Charytatywna (01.08.2014)

 

 Z Parafii pochodzą

+ks. Jerzy Wolski, +ks. Sylwester Goździewicz, +ks. Tadeusz Fibich OFM, ks. Dariusz Sobczak, ks. Paweł Kasprzak, +ks. Stanisław Olejnik, ks. inf. Jan Sikorski, ks. Kan. Tadeusz Jędzrejak, ks. Tadeusz Kaczmarek, s. Anna Lisiecka SM, s. Jolanta Kołata SM, s Józefa Tarzycja Marchwicka SM, s. Maria Michalina Szychta, s. Katarzyna Spławska

 

 Kościelny

Leon KacprzakLeon Kacprzak

Zasłużony dla diecezji (2006)

+ 30 czerwca 2010

 

 

 

 

 

 

Obecnie fukncję kościelnego sprawują Wojciech Jerzak i Piotr Będziński

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa