In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 lutego 2016

W I Niedzielę Wielkiego Postu, 14. lutego br., o godz. 14:00, przy Kościele oo. Jezuitów, odbędzie się już po raz 27. Kaliska Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Trudno sobie lepiej wyobrazić rozpoczęcie wielkopostne rozważania Męki Pańskiej, niż przejście z Krzyżem przez ulice i place naszego miasta na wzór Chrystusa. Przy stacji VI – obok pomnika św. Jana Pawła II, Krzyż przejmie młodzież naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do udziału w pięknym przeżyciu tego szczególnego nabożeństwa.

W środę 10. lutego przypada Popielec. Msze św. w tym dniu o godz. 6:30, 9:00, 12:00, 16:00 i 18:00. Obrzęd posypania głów popiołem po każdej Mszy św. Jest to dzień ścisłego postu, który oznacza spożycie tylko jednego posiłku do syta i dwóch posiłków lekkich. Post ten dotyczy osób powyżej 18. roku życia, do 60. Natomiast osoby po ukończeniu 14. roku życia są zobowiązane do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Spotkania grup duszpasterskich: Grupa modlitewna Ojca Pio – w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w Kaplicy św. Józefa. Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w piątek 12. lutego po Mszy św. wieczornej.

Różaniec Fatimski z procesją w parku odbędzie się w sobotę 13. lutego, po wieczornej Mszy św. W przyszłym roku przypada setna rocznica Objawień Fatimskich. W naszej Parafii organizowana jest pielgrzymka do Fatimy.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
Droga Krzyżowa w piątki - dla dzieci o godz. 16:30. Dzieci za udział otrzymają obrazki, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:15. Kazania pasyjne wygłosi Ks. Mariusz Drzymała.

Zapraszamy dorosłych, tych wszystkich, którzy z różnych względów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania w swoim czasie. Spotkanie będą się odbywać co tydzień we wtorki o godz. 19:00 do maja br. Katechezy będzie prowadził Ks. Szymon Rybak. Serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy nie mają jeszcze Sakramentu Bierzmowania.

Z okazji międzynarodowego dnia modlitwy i refleksji na temat walki z handlem ludźmi, przypadającego 8. lutego, w dniu wspomnienia św. Bakhity, w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia jest organizowana na całym świecie o godz. 3. w nocy Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji walki z handlem ludźmi. Zachęcamy, kto może do solidarności w modlitwie w tych intencjach.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w Kościele Polskim 49. Tydzień modlitw o trzeźwość Narodu, który trwać będzie pod hasłem: „Młodzi, nie dajcie się zniewolić”. Przy bocznym ołtarzu będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości, gdzie będzie można wpisać swoje zobowiązania abstynenckie, na okres Wielkiego Postu, lub dłużej.

Dom Rekolekcyjny Księży Jezuitów w Kaliszu organizuje w Okresie wielkiego Postu, od 21. lutego do 20. marca br. Rekolekcje ignacjańskie pod hasłem: „To czego szukasz, znajdziesz w Jezusie i Kościele. Szczegóły na furcie u oo. Jezuitów.

Serdecznie zapraszamy młodzież męską na rekolekcje do naszego WSD, przy ul. Złotej 144. I-szy termin w dniach od 12. – 14. lutego dla gimnazjum i szkoły średniej, II-gi termin od 26. – 28. lutego dla maturzystów i młodzieży pracującej. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18: 00, zakończenie w niedzielę o godz. 14:00. Wyżywienie i nocleg w WSD, koszt uczestnictwa pokrywa Parafia. Zapisy u Ks. Diakona.

Serdecznie zapraszamy na wspólne, parafialne wyjście do Kina na film: „Bernadetta. Cud w Lourdes”. Film będzie wyświetlany jutro, w poniedziałek o godz. 17:00 w Centrum Kultury przy ulicy Łaziennej. Cena biletu wynosi 7 złotych, jest to 50 % zniżki. Karty wstępu do odebrania dziś w zakrystii po wszystkich Mszach św. oraz jutro do południa w sekretariacie.

Zachęcamy do lektury pracy katolickiej: Nowy numer „Drogi”, polecamy szczególnie artykuł o tym jak w świecie konsumpcyjnym ochronić równowagę pomiędzy „mieć” a „być”. Jest również nowy numer Niedzieli, Przewodnika katolickiego oraz Opiekun.


                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dom Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa