In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2016 r.

 1. Spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. ojca Pio we wtorek 27 września. Rozpoczynamy wspólną Mszą św. o godz. 18.00 następnie modlitwa przed Najśw. Sakramentem. Można się jeszcze zapisać na wyjazd do Wołczyna w sobotę 1 października na ogólno diecezjalny zjazd czcicieli św. Ojca Pio. Wyjazd o 7.00 z parkingu przy Bazylice koszt 30 zł.
 2. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata odbędzie się również w naszym mieście w środę 28 września o godz. 15.00 na placu św. Józefa przy pomniku św. Jana Pawła II. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 3. 66 Pielgrzymka i zawierzenie Polskich Jezuitów oraz ich dzieł św. Józefowi w środę 28 września o godz. 12.00.
 4. W czwartek 29 września przypada Święto Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Imieniny w tym dniu obchodzi ks. Michał Świgoniak wikariusz naszej parafii. Msza św. w Jego intencji będzie w czwartek 29 września o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych do Zespołu Muzycznego Młodzieżowego. Spotkania i próby w piątek o godz. 19.30. Opiekunem jest ks. Piotr.
 6. Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Grupa chorych ks. Michała z osiedla Rajsków wyjątkowo przybędzie ks. z posługą w piątek 30 września od godz. 9.00 ze względu na sobotni wyjazd do Wołczyna.
 7. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Modlitwa Różańcowa jest to najpopularniejsza modlitwa Katolików. Do jego odmawiania zachęca nas w swoich Objawieniach sama Matka Boża: Gierzwałt, Lourdes, Fatima, La Salette i inne. W tym roku będziemy brać udział w różańcu rodzinnym wspólnie z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i dziadkami. Początek o godz. 17.15. Pierwsze 10 minut przeznaczone będą jako wprowadzenie dla dzieci. Zachęcamy całe rodziny do odmawiana różańca. Dla dzieci będą rozdawane specjalne obrazki. Dla wytrwałych dzieci przewidziane będą nagrody, miłe niespodzianki.
 8. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę po Mszy Świętej o godz. 12.00. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca dziś w niedziele o godz. 17.00 w salce na podwóżu.
 9. W przyszła niedzielę 2 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.30 motocyklistów. Jest to ich zjazd na zakończenie sezonu – podziękowanie przez przyczynę św. Józefa za bezpiecznie przeżyty sezon wyjazdów motocyklowych. Opiekunem tej grupy będzie ks. Piotr Machała. Prosimy o kontakt chętnych motocyklistów o pomoc w organizacji.
 10. Spotkanie grupy modlitewnej Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi w przyszłą Niedziele będzie na Mszy Świętej o godz. 16.00. a po Mszy św. Koronka do Niepokalanego Serca Maryi  i wspólny różaniec.  
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej poświęconej tematyce Różańca św.: nowy numer „Opiekuna”, „Przewodnik Katolicki”, „Niedziela”, „Droga” i kalendarz diecezjalny na rok 2017.

 

 

Wszystkim parafianom, pielgrzymom, i gościom na kolejny tydzień nauki i pracy SZCZEŚĆ BOŻE.

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa