In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła

22 stycznia 2017 r.

 1. Pielgrzymka Rzemieślników naszej diecezji odbędzie się w niedzielę 29 stycznia o godz. 12.30. Zapraszamy wszystkich związanych z rzemiosłem do modlitwy u stóp Św. Józefa – patrona rzemieślników. 
 2. Jest jeszcze kilka miejsc na 9-dniową pielgrzymkę do Medjugorje, Węgier i Chorwacji. Szczegóły na stronie internetowej i plakacie.
 3. Planujemy jesienią 2 kolejne zagraniczne pielgrzymki: pierwsza śladami świętych w północnych Włoszech: Mediolan, Turyn, Tortona, Padwa, Werona, Vicenza, Monte Santo di Lussari. Druga do Ziemi Świętej – ojczyzny Jezusa Chrystusa. Propozycje te są przygotowywane na prośbę chętnych pielgrzymów. Prosimy jednak o jak najszybsze zapisanie się w Sekretariacie w celu upewnienia się czy będziemy mieć wystarczająca liczbę uczestników. Terminy i koszty podamy zainteresowanym w najbliższym czasie.
 4. Spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. ojca Pio we wtorek 24 stycznia. Rozpoczynamy wspólną Mszą św. o godz. 18.00 następnie modlitwa przed Najśw. Sakramentem.
 5. Zapraszamy do kina „Centrum” przy ul. Łaziennej na nowy ciekawy film „Józef i Maryja” we wtorek 24 stycznia o godz. 1930. Zapisy w Sekretariacie – cena biletu 10 zł.     
 6. W sklepiku przy naszym Sanktuarium można nabyć świece – gromnice, które świecimy 2 lutego w Święto Matki Bożej Gromnicznej.
 7. Zapraszamy wszystkich dorosłych, którzy z różnych powodów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania na dodatkowe specjalne przygotowanie do tego Sakramentu. Pierwsze spotkanie będzie w piątek 3 lutego o godz. 19.00 w sali w podwórzu. Zapisy w kancelarii.
 8. Po raz kolejny w naszym Sanktuarium organizowany będzie weekendowy kurs przedmałżeński, który rozpoczniemy 24, a zakończymy 26 lutego w niedzielę o godz. 14.00. Można się zapisywać w kancelarii i sekretariacie, koszt 60 zł od osoby.
 9. Z wydawnictwa WAM otrzymaliśmy pięknie wydane kalendarze św. Józefa na 2017 rok, które zawierają obrazy Św. Józefa z różnych Sanktuariów w Polsce i na świecie, a także krótkie modlitwy i oryginalne myśli świętych o Św. Józefie. Na miesiąc marzec jest umieszczony nasz kaliski obraz. Kalendarz można nabyć za dobrowolną ofiarą na rozwój kultu św. Józefa.
 10. W nasze Bazylice pragniemy poddać renowacji mosiężne żyrandole i kinkiety. Ząb czasu sprawił, że zaśniedziały i częściowo się uszkodziły. Chcemy też obniżyć żyrandole pod łukami oraz dodać dwa duże żyrandole w nawie głównej, by kościół podczas nabożeństw był bardziej rozświetlony. Na wzór odnowienia stacji drogi krzyżowej, kiedy to poszczególne rodziny chętnie sfinansowały renowację zachęcamy do złożenia ofiary na ten kolejny cel. Wynegocjowany koszt renowacji żyrandola to 2000 zł, a kinkietu 300 zł. Można złożyć w kopercie dobrowolną ofiarę w kancelarii lub w zakrystii przez miesiąc styczeń i luty. Wszystkich wpiszemy do Złotej Księgi Darczyńców i w tej intencji przed Cudownym Obrazem Św. Józefa będzie sprawowana Msza św. w każdą sobotę o godz. 12.00.
 11. Jest do nabycia nowa prasa katolicka: „Przewodnik Katolicki”, „Niedziela”, oraz pismo dla młodzieży „Droga”. Serdecznie zachęcamy do nabycia.

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa