In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła- 30 sierpnia 2015 r.

 1. Pragniemy podziękować w imieniu dzieci i młodzieży naszej parafii za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 1930 zł na przybory szkolne. Można jeszcze odebrać przybory szkolne
  w przyszłym tygodniu w godzinach urzędowania punktu charytatywnego.
 2. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego odbędzie się
  1 września o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli.
 3. We wtorek 1 września przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.
 4. Serdecznie zapraszamy na IX Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja, która odbędzie w pierwszy czwartek września od godz. 16.00. Temat brzmi „Dzieło budowania kultury życia”.
  W programie: koncert uwielbienia, nabożeństwo w intencji rodzin i poczętego życia, konferencja Pana Marka Jurka - Posła Parlamentu Europejskiego. Na zakończenie odbędzie się Eucharystia pod przewodnictwem Abp Józefa Michalika, Metropolity Przemyskiego. Gromadzimy się na placu przy Bazylice od strony parku. Całość będzie transmitowana przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 5. W tym tygodniu przypada:

- pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tym dniu podczas Mszy świętych i od godz. 16.00.

- pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 12.00.

 1. Serdecznie zapraszamy na V pieszą pielgrzymką dzieci i młodzież do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy u Sióstr Karmelitanek Bosych na Niedźwiadach. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 5 września. Rozpoczęcie modlitwą o 9.30 w Sanktuarium św. Józefa a zakończenie około godz. 14.00. Zapisy w Kancelarii lub w sekretariacie; szczegóły na plakacie.
 2. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży odbędzie się spotkanie w piątek 4 września
  o godz. 19.30 w Chełmcach. Udajemy się w pieszej pielgrzymce sprzed Bazyliki św. Józefa o godz. 17.00. Po zakończeniu spotkania ok. godz. 22.15 będzie możliwość powrotu autokarem. Zapisy
  u księży.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas pierwszych. Serdecznie zapraszamy.
 4. Informujemy, że w ramach zmian personalnych Sióstr zakonnych Siostra Irena zakrystianka po 5 latach posługi w naszej parafii zostaje przeniesiona na palcówkę do Łodzi. Msza Św.
  z podziękowaniem za posługę siostry będzie w piątek 4 września o godz. 12.00. Dziękujemy Siostrze za ofiarną, kompetentną posługę, oraz piękne strojenie kwiatami ołtarzy, dekoracje Grobu Pańskiego
  i szopki. Niech Maryja Niepokalana i Święty Józef wypraszają Siostrze Boże błogosławieństwo i mają w swojej opiece. Jednocześnie witamy nową zakrystiankę siostrę Halinę Kuzioła. Życzymy jej Bożego błogosławieństwa i radości z posługi.
 5. Dziś o godz. 12.00 przed Kaliskim Ratuszem rozpocznie się w ramach akcji „Zdrowy Kalisz” uroczysta inauguracja XX Kaliskich Dni Trzeźwości, które potrwają do 12 września. Szczegóły na plakatach. Z tej okazji 5 września o godz. 12.00 przed cudownym obrazem św. Józefa będzie Msza św. Kazanie wygłosi ks. prałat Wiesław Kondratowicz – Diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Serdecznie zapraszamy.
 6. Informujemy, że od poniedziałku będą Msze św. w dni powszednie o godz. 9.00
  i w niedziele o godz. 16.00.
 7. Weekendowy kurs przedmałżeński bezie w naszej parafii od 4 do 6 września. Zakończenie w niedzielę o godz. 13.30. Można się jeszcze zapisać w kancelarii.
 8. W piątek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie udających się na pielgrzymkę do Czech, Moraw
  i Wiednia.
 9. Z naszej parafii będzie organizowany w niedziele 20 września wyjazd na Gore Krzyża Jubileuszowego. Opiekunem będzie ks. Szymon. Opłata wynosi 10 zł. Zapisy w sekretariacie. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku w styczniu 2016 roku.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Opiekuna, którego tematem jest doświadczenie Boga w drodze, oraz Tygodnik Niedziela i Przewodnik Katolicki i kalendarz na 2016 rok.

 

 

 

 
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego