In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października

 

 

 1. Dziękujemy dziś za złożone ofiary na cele inwestycyjne to jest: kapitalny remont organów, regotyzacja elewacji części gotyckiej Bazyliki, osuszenie i odwodnienie Bazyliki.
 2. Dziś Akcja Katolicka naszej parafii zbiera ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin naszej diecezji. Bóg zapłać.
 1. Spotkanie wspólnoty Ojca Pio w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w kaplicy świętego Józefa.
 2. We wtorek 13 października o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji ks. Biskup Edwarda Biskupa Kaliskiego z okazji Imienin. Po mszy św. będzie różaniec fatimski z procesją w parku. Październikowy różaniec wpisuje się zakończenie objawień, które rozpoczęły się 13 maja i trwały do 13 października 1917 roku. W tej uroczystości będą brać udział klerycy naszego Seminarium. W tym dniu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 3. Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy w środę 14 października. W tym dniu modlimy się za wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców, by młodemu pokoleniu przekazywali wartości chrześcijańskie.
 4. W tym tygodniu można w kancelarii można zapisać się na katechezę dla dorosłych, którzy nie przyjęli bierzmowania. Spotkanie będą odbywać się raz w tygodniu z ks. Szymonem.     
 5. W sobotę 17 października zapraszamy ministrantów i kandydatów na spotkanie o godz. 10.00.
 6. Zapraszamy na kolejny weekendowy kurs przedmałżeński dla narzeczonych, który odbędzie się w naszej parafii od 20 do 22 listopada 2015 roku. Zapisy w kancelarii parafialnej i sekretariacie.
 7. Drugie forum nowej ewangelizacji Diecezji Kaliskiej pt. „Obudzić parafię” będzie miało miejsce od 16 do 18 października br. Szczegóły w Opiekunie z tamtego tygodnia i na stronach internetowych Radia Rodzina i Kurii Diecezji Kaliskiej.
  W ramach Forum nowej ewangelizacji w naszym Sanktuarium będzie Msza św. w sobotę o godz. 9.00, a kazanie wygłosi ks. Biskup Edward Dajczak.
 8. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkie dzieci z rodzicami lub opiekunami na Katechezy o mocy i sile różańca, które poprowadzi Madzia Buczek – założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci oraz Rafał Porzeziński – dziennikarz i świecki rekolekcjonista. Zapraszamy wszystkie dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii w piątek i sobotę na godz. 16.30. Szczegóły na plakacie i ulotkach, które można zabrać przy wyjściu z kościoła. Będzie możliwość zapisania się do Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, aby dostąpić Bożego Błogosławieństwa i ochronić dzieci przed złem. Będą też wyświetlane filmy w sobotę i w niedzielę. Niech nie zabraknie żadnego dziecka.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia, która odbędzie się 24 października. Wyjazd o godz. 7.30. Koszt 20 zł. Opiekunem grupy będzie ks. Mariusz.
 10. W niedzielę 18 października imieniny obchodzą Jego Ekscelencja Ks. Biskup Łukasz oraz ks. Diakon Łukasz Olszewski w intencji, którego zostanie odprawiona Msza św. w niedzielę o godz. 12.30. Wszystkich solenizantów polecamy naszej modlitwie.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Opiekuna z ciekawym artykułem ks. Kanclerza na temat ubezpieczenia cmentarza, Dwumiesięcznik Miłujcie się, w którym znajdują się świadectwa młodych ludzi o nawróceniu, kalendarze na rok 2016, które są cegiełka na utrzymanie kleryków naszego seminarium.

 

 

 

 
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa