In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 III NIEDZIELA ADWENTU - 11 GRUDNIA 2016

1. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dziś ofiary na tacę inwestycyjną. Ofiary te przeznaczone są na spłatę kosztów elewacji Bazyliki. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 będzie spotkanie w salce Apostolatu Maryjnego, a o godz. 1800 Msza św. w intencji Światowej Róży Różańca rodziców dzieci uzależnionych a następnie spotkanie uczestników tej Mszy św. w salce.

                                           

2. Za tydzień rozpoczniemy rekolekcje Adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką dla dorosłych będą o godz. 900, 1200 i 1800. Chorzy i starsi są zaproszeni we wtorek na godz. 1200. Młodzież klas gimnazjalnych przygotowującą się do bierzmowania i szkół średnich zapraszamy we wtorek na Mszę św. na godz. 1800, a po niej na naukę rekolekcyjną. Spowiedź święta w poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą Mszą św. Rekolekcje głosi Ojciec Kamil Kraciuk, pocieszyciel z Getsemani.

 

3. Opłatki wigilijne i Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Świece w cenie 6 zł. Ofiary z opłatków są przeznaczony również na cele inwestycyjne w naszej Bazylice, a ofiary ze świec dla ubogich dzieci z naszej parafii i na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezjalną.

 

4. Sianko na stół wigilijny do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła jest to wsparcie na ich wakacyjny wyjazd w góry. Msze święte Roratnie ku czci Matki Bożej będą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 1800.

 

5. Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłym tygodniu na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano 1310 zł dziękujemy Akcji Katolickiej za przeprowadzenie zbiórki.

 

6. Osoby, które przygotowały paczki świąteczne dla dzieci z „drzewka radości”, mogą je dzisiaj zostawić w Kościele pod chórem, lub we wtorek w punkcie charytatywnym od godz. 10:00 do 12:00. Rodziny i osoby samotne, które zapisały się na pomoc żywnościową na Święta Bożego Narodzenia, będą mogły je odebrać we wtorek 20 grudnia w godz. Od 10:00 do 12:00 i od 16:00 do 17:00. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie pomocy świątecznej dla dzieci, rodzin, chorych i osób samotnych z naszej parafii.

 

7. Różaniec Fatimski z procesją w parku w przyszły wtorek 13 grudnia po Mszy św. o godz. 1800. Jest to czwarty miesiąc Wielkiej Nowenny przygotowującej na setną rocznicę Objawień Fatimskich. W ten dzień na wspólną modlitwę różańcową i krótkie spotkanie organizacyjne na salce zapraszamy Grupę św. Ojca Pio, a także tradycyjnie Żywy Różaniec, Bractwo Świętego Józefa, ministrantów i inne wspólnoty. Tego dnia z okazji 35 rocznicy stanu wojennego w Kościele o. Jezuitów o godz. 1600 będzie Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

8. Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych, będzie
w czwartek 15 grudnia o godz. 1730 a Msza Św. w tej intencji o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy.

 

9. Serdecznie zapraszamy na spotkania opłatkowe dla grup duszpasterskich w naszej Parafii. Odbędą się one w tym tygodniu:

- w poniedziałek 12 grudnia o godz. 1600schola dziecięca z rodzicami

-  w środę 14 grudnia o godz. 1600 Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci z Rodzicami

- w czwartek 15 grudnia o godz. 1900 Rada Duszpasterska, Rada Parafialna, Akcja
    Katolicka i Bractwo Św. Józefa w auli Domu Pielgrzyma

-  w sobotę 17 grudnia o godz. 1600 Ministranci z Rodzicami

- w sobotę 17 grudnia o godz. 1900 Pracownicy Sanktuarium, Księża, Siostry,
    Świeccy

- w niedzielę 18 grudnia o godz. 1700 Żywy Różaniec, Apostolat Maryjny, Grupa
    Ojca Pio. Pozostałe grupy ogłosimy w przyszłym tygodniu.

10. Grupa pielgrzymkowa dzieci i młodzieży z Sokolnik do św. Józefa w piątek 16 grudnia o godz. 1700 – spotkanie opłatkowe jest w Sokolnikach, chętne osoby prosimy o zapisy w zakrystii po Mszy św. niedzielnej i w kancelarii w ciągu tygodnia wyjazd w piątek o godz. 1600

 

11. Noc konfesjonałów w naszym mieście będzie w czwartek 22 grudnia od godz. 1900 do 2400.

 

12. Spotkanie grupy II przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w sobotę 17 grudnia o godz. 930 w górnej salce.

 

13. Informujemy, że od 18 grudnia w czwartą niedzielę adwentu rozpoczęła oficjalnie działalność nowa parafia pw. Św. Brata Alberta w Kaliszu przy Ul. Szerokiej 47.

 

14. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W numerze dwutygodnika „Opiekun” znajduje artykuł poświęcony Kościołowi w stanie wojennym. Jest też do nabycia „Przewodnik Katolicki, i „Niedziela” oraz „Droga” – dla młodzieży nt. czy znajdę wiarę gdy przyjdę? Nowy numer „Arki” – poświęcony jest Matce Bożej Jazłowieckiej, która przywędrowała z kresów wschodnich do Szymanowa. W tym czasopiśmie znajdziemy tam również kalendarz dla rodzin. Numer specjalny „ Arki” – poświecony jest drodze św. Jakuba – Camino. Jest też bardzo ciekawy dwumiesięcznik dla młodych „Miłujcie się”.     

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa