In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła

26 lipca 2015r.

  1. Dziś poświęcenie pojazdów z racji XVI Tygodnia św. Krzysztofa patrona kierowców pod hasłem: „Nieśmy Chrystusa na peryferie świata” po każdej Mszy Św. Ofiary zebrane dziś podczas poświęcenia pojazdów są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Uroczyste Obchody Święta Policji w naszym mieście w piątek 31 lipca. Msza Święta w tej intencji o godzinie 12:00 w naszym Sanktuarium.
  3. W sobotę 1 sierpnia będziemy gościć Pieszych Pielgrzymów z Archidiecezji Gnieźnieńskiej, który jak co roku po Mszy Świętej o godzinie 8:00 podejmiemy śniadaniem. Posiłek dla pielgrzymów przygotowuje parafia. Można na ten cel w zakrystii lub sekretariacie złożyć dowolną ofiarę. Osoby, które chciałyby przekazać: ogórki, pomidory, sałata lub inne dary, prosimy o zgłoszenie się dziś do zakrystii. Za okazane serce wszystkim dziękujemy.
  4. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca - Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P po Mszy o godzinie 12:00.
  5. Trwają zapisy na 378 Najstarsza w Polsce Pieszą Pielgrzymkę z Kalisza na Jasną Górę „Od Józefa do Maryi i od Maryi do Józefa”. Przewodnikiem grupy będzie ks. Szymon Rybak. W naszej grupie uczestnicy otrzymają dodatkowo na trasie zupę. Opłata wynosi 70 złotych w obie strony. Zapisy codziennie Sekretariacie lub Kancelarii parafialnej od 8:00 do 18:00. Można również zapisać się na pielgrzymkę rowerową do Częstochowy organizowaną przez Akcję Katolicką. Szczegóły w gablocie na plakacie.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest dwutygodnik „Opiekun”, w którym znajdziemy wywiad z księdzem Kustoszem naszego Sanktuarium o szczególnym działaniu św. Józefa, o cudach i łaskach jakich dzisiaj od wielu pokoleń doświadczają liczni wierni i czyściciele św. Józefa. Jest również Tygodnik „Niedziela” i „Przewodnik Katolicki”. Do nabycia również w cenie 5 zł nowy kalendarz diecezjalny na rok 2016. Na tytułowej stronie znajdziemy nasza monstrancję, która została ufundowana dla Sanktuarium jako owoc przeżywanego w Diecezji kongresu Eucharystycznego. Pieniądze ze sprzedaży kalendarzy przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji.

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
2014 Rok Bł. Edmunda Bojanowskiego