In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powrót do strony głównej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

XXI Niedziela Zwykła

21 sierpnia 2015 r.

 1. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, dziś po wszystkich Mszach Świętych będą zbiórki ofiar do puszek na przybory szkolne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. W roku Miłosierdzia jest to kolejny dobry uczynek, który możemy ofiarować bliźnim znajdującym się w potrzebie. Bóg niech będzie dla Was nagrodą.
 2. Pierwszego września w naszym Sanktuarium z okazji I czwartku miesiąca odbędzie się 11 Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja. Oficjalny początek o godz. 16.30. Wcześniej będzie już program słowno- muzyczny od godz. 16.00. Całość uroczystości będzie na zewnątrz Bazyliki od strony parku. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału parafian, mieszkańców Kalisza i okolic oraz czcicieli św. Józefa. Modlimy się głównie w obronie życia i rodzin, o co nas prosił św. Jan Paweł II, 19 lat temu nawiedzając kaliskie sanktuarium. Szczegóły na stronie internetowej.
 3. Wielkim wydarzeniem dla naszej Diecezji i Miasta była 379 Najstarsza Piesza Pielgrzymka „od Józefa do Maryi i od Maryi do Józefa”. Pielgrzymi powrócili szczęśliwie przed Cudowny Obraz św. Józefa w piątek 19 sierpnia o godzinie. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli pozytywna decyzję pielgrzymowania i zanieśli modlitwy oraz trud pielgrzymowania w intencjach własnych, Kościoła i Ojczyzny.
 4. W piątek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Centralne uroczystości będą na Jasnej Górze, oraz w różnych Sanktuariach Maryjnych. W naszej Bazylice Msze Święte będą o godz.: 6.30, 9.00, 12.00, 15.00 i 18.00. Po każdej Mszy Świętej w tym dniu będzie odczytany akt zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej, Królowej Polskiej z o9kazji 1050 rocznicy chrztu Polski.
 5. Ci, którzy z różnych względów nie przyjęli sakramentu bierzmowania w swoim czasie, mogą zapisywać się w naszej Parafii na przygotowania, które rozpoczną się od września. Spotkania będą raz w tygodniu o godz. 19.00. Prosimy o zapisywanie się w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.
 6. Zapraszamy na ośmiodniową Narodową Pielgrzymkę do Włoch, od 18 do 25 października. Zapisy w sekretariacie.
 7. Polski Czerwony Krzyż i Parafia Katedralna w Kaliszu organizują akcję poboru krwi w przyszłą niedzielę 28 sierpnia od 9.00 do 14.00. Autobus będzie na ulicy Kanonickiej. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 8. VI Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach koło Kalisza „Od Józefa do Karmelu” będzie w sobotę 3 września. Zbiórka uczestników w Sanktuarium św. Józefa o godz. 9.45. Szczegóły na plakacie.
 9. W przyszłą niedzielę 28 sierpnia odbędą się Wojewódzkie i Diecezjalne Dożynki w Liskowie.
  Zapraszamy również do udziału w Odpuście Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Szczegóły na stronach internetowych i w dwutygodniku Opiekun.
 10. Do nabycia jest prasa katolicka: dwutygodnik Opiekun, tygodnik Niedziela, Przewodnik Katolicki, dwutygodnik Droga (szczególnie dedykowana dla młodzieży), Cuda i łaski Boże- o Matce Bożej Skalmierzyckiej oraz Kalendarz diecezjalny, który jest naszą cegiełką na rzecz Wyższego Seminarium Diecezjalnego Diecezji Kaliskiej

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa