In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Wierzę w Syna Bożego
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Stały konfesjonał
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modlitwa do świętego Józefa robotnika - Jana XXIII

Święty Józefie, Opiekunie Dzieciątka Jezus, przeczysty Oblubieńcze Maryi, który wypełniając wiernie swoje obowiązki, pracą rąk zarabiałeś na utrzymanie Świętej Rodziny Nazaretańskiej, weź nas w swoją opiekę, kiedy z ufnością się do Ciebie zwracamy. Ty znasz nasze potrzeby, troski, nadzieje. Ty również przeżywałeś chwile próby, doświadczenia i niepokoju. Do Ciebie się uciekamy ufni, że w Tobie znajdziemy opiekuna.

Wśród rozlicznych zajęć codziennego życia Twoja dusza znajdowała pokój i ukojenie w głębokim zjednoczeniu z Jezusem i Jego Matką, Twojej pieczy powierzonym. Dopomóż i nam zrozumieć, że w naszych potrzebach nie jesteśmy opuszczeni, byśmy w naszej pracy też spotykali Jezusa i przy Nim trwali, podobnie jak Ty to czyniłeś.

Uproś nam tę łaskę, by w naszych rodzinach, w zakładach i miejscach pracy, wszędzie gdzie chrześcijanin pracuje, wszystko było nacechowane miłością, cierpliwością i sprawiedliwością. Niech każdy usiłuje czynić wszystko dobrze, by kiedyś otrzymał bogactwo darów nieba. Amen.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia, jak Jezus przybył do Jerozolimy tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się, że stoimy w tłumie, który woła: Hosanna, a za chwilę będzie wołał: Na krzyż z nim. Prośmy, abyśmy w tym czasie łaski, otworzyli serca na Boże dary.
  2. Członkowie Zespołu Charytatywnego, odbierają dzisiaj skarbonki z jałmużną wielkopostną, która będzie przeznaczona na pomoc dla potrzebujących. Można również u nich nabyć Paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary są przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin. Odbiór przygotowanych paczek we wtorek w godz. od 1000 do 1200 i od 1500 do 1800.

 

Wykładnia dla I, III i IV Przykazania Kościelnego

 

        Pełna treść ogłoszeń>>

                                                        

 

Intencje Mszalne

Teresa
Sw.józefie proszę wsatwc się u maryji jej syna o boże błogosławiństwo i cud uzdrowienia z choroby nowotworowej. proszę o wszelkie łaski dla moich dzieci.

Hanna
Ukochany Św. Józefie mój ojcze proszę Cię o wstawiennictwo u Twojego przybranego Syna Jezusa Chrystusa o całkowite uzdrowienie mojej wnuczki Wiktorii, o uwolnienie mnie w całości od moich długów, o pomoc w kupieniu mojego własnego mieszkania bym nareszcie mogła odnaleźć spokój serca i rozpocząć nowe życie, proszę o nawrócenie zatwardziałych grzeszn ...

żona
Święty Józefie za Twoim wstawiennictwem bardzo proszę o modlitwę za moje małżeństwo, czuwaj nad nami i chroń nas od złego, proszę o dobre wyniki badań i zdrowie oraz zdrowie i potrzebne łaski dla moich bliskich.

Księga Gości

Maria
Sw.Józefie dziekuję że wysłuchujesz moje prośby, że ratujesz moją rodzinę przed rozpadem,za nawrócenie mojego meża..że wypraszasz potrzebne nam łaski..

Grażyna i Andrzej
Święty Józefie dodaj nam sił byśmy ten krzyż życiowy dalej mogli razem nieść....